"Перемога українського фехтування". Європейська конфедерація відсторонила російських та білоруських спортсменів

"Перемога українського фехтування". Європейська конфедерація відсторонила російських та білоруських спортсменів

"Перемога українського фехтування". Європейська конфедерація відсторонила російських та білоруських спортсменів
Російська фехтувальниця Татьяна Логунова, фото: AP Photos

Рішення стосується молодіжних турнірів.

Європейська конфедерація фехтування (EFC) продовжила відсторонення російських та білоруських спортсменів від змагань, а також ухвалила призупинила членство федерацій цих країн. Про це повідомляється на офіційному сайті організації.

Рішення про відсторонення росіян та білорусів EFC прийняла на Конгресі організації у Кракові, який приймає Європейські ігри-2023. На цьому турнірі відбуватимуться змагання з фехтування, на які не допущені спортсмени з цих країн

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Європейських ігор в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Крім відсторонення спортсменів з Росії та Білорусі, європейська конфедерація також ухвалила рішення про призупинення членства федерацій цих країн. Це рішення Конгрес організації прийняв на підставі звернення Федерації фехтування України.

За відсторонення проголосували 23 члени Конгресу, 11 виступили проти, а ще два утрималися. Це рішення передбачає відсторонення російських та білоруських спортсменів та офіційних осіб від змагань під егідою EFC – молодіжних турнірів.

Натомість відсторонення не стосується дорослих змагань у Європі, адже вони проводяться під егідою Міжнародної федерації фехтування (FIE). Остання у березні відновила у правах представників Росії та Білорусі та допустила до своїх змагань.

"Можна вважати, що це перша перемога українського фехтування у Кракові. Ми надзвичайно раді, що нас нарешті почули та підтримали! Сподіваємося, що Міжнародна федерація фехтування наслідує приклад Європейської конфедерації фехтування і також застосує санкції проти Федерацій фехтування Росії та Білорусі, чия діяльність підриває основи організації міжнародного спорту та кидає тінь на всю світову фехтувальну спільноту", – сказав президент Федерації фехтування України Михайло Ілляшев.

Організатори Європейських ігор не допустили до змагань фехтувальників з Росії та Білорусі. У відповідь Міжнародна федерація фехтування призначила окремий чемпіонат Європи, а індивідуальний турнір у Польщі, що проводиться у межах Європейських ігор, позбавила рейтингових очок.

Санкції проти РФ та Білорусі до фехтування: останні новини

На початок