Європейські ігри

Європейські ігри

"Новий рівень відданості". Штовхальниця ядра на Європейських іграх виступила за збірну Бельгії у бігу з бар'єрами

"Новий рівень відданості". Штовхальниця ядра на Європейських іграх виступила за збірну Бельгії у бігу з бар'єрами

"Новий рівень відданості". Штовхальниця ядра на Європейських іграх виступила за збірну Бельгії у бігу з бар'єрами
Джоліен Бумкво на Європейських іграх-2023, фото: Getty Images

І принесла команді два бали.

На Європейських іграх завершується турнір з легкої атлетики - змагання, що проводяться у межах командного чемпіонату Європи. Заключні виступи проводять спортсмени з першого дивізіону - саме за їхніми підсумками визначаються медалісти в усіх легкоатлетичних видах.

Одним з таких видів є біг на 100 метрів з бар'єрами серед жінок. Переможницею Європейських ігор стала полька Пія Скшишовська, яка на 0.04 секунди випередила нідерландку Надін Віссер.

Найгірший результат серед усіх учасниць дивізіону показала бельгійка Джоліен Маліга Бумкво, яка подолала дистанцію за 32.81 секунди. Попри це, результат спортсменки відзначили, а вона сама допомогла команді у контексті боротьби за збереження прописки в дивізіоні Євро.

Що сталося?

Джоліен Маліга Бумкво є капітанкою збірної Бельгії з легкої атлетики. Однак спеціалізується вона не на бігу, а метальних видах: у метанні молота та штовханні ядра бельгійка виграла національну першість 21 раз.

На Європейських іграх-2023 Бумкво спершу виступила у секторі штовхання ядра, показавши сьомий результат. А потім вимушено виступила й у біговій дисципліні: за кілька хвилин до старту замінила травмованих напарниць по команді Анне Загр і Ханне Клаес, які спеціалізуються на бігу з бар'єрами.

До Європейських ігор Бумкво не брала участь у бігових видах, але прогодилася виступити на 110 метрах з бар'єрами. У забігу вона фінішувала останньою, однак здобула для країни одразу два бали у залік командного Євро: швейцарку Дітанджі Камбунджі за підсумками фіналу А дискваліфікували через фальстарт.

Після забігу бельгійської спортсменки Європейська асоціація легкої атлетики зробила у своїх соцмережах окремий допис про виступ Бумкво, відзначивши командний вчинок спортсменки.

"Кожне очко має значення. Штовхальниця ядра змагається за команду Бельгії у бігу на 100 метрів з перешкодами - це новий рівень відданості", – написала European Athletics.

Хто така Джоліен Маліга Бумкво

  • Джоліен Маліга Бумкво – 29-річна бельгійська легкоатлетка.
  • У 2016 році стала авторкою рекорду Бельгії зі штовхання ядра на відкритому повітрі (17.09 м), а у 2023 році встановила рекорд у приміщенні – 17.87 м.
  • На чемпіонаті Європи-2023 з легкої атлетики у Стамбулі Бумкво посіла 15-е місце у штовханні ядра. На континентальній першості 2016 року легкоатлетка у цій дисципліні стала 14-ю з результатом 16.66 м.
На початок