"Потрібні всі сили". Що сказав Сергій Ребров перед грою України проти Мальти у кваліфікації Євро-2024

"Потрібні всі сили". Що сказав Сергій Ребров перед грою України проти Мальти у кваліфікації Євро-2024

"Потрібні всі сили". Що сказав Сергій Ребров перед грою України проти Мальти у кваліфікації Євро-2024
Сергій Ребров. Фото: УАФ

Головне з пресконференції головного тренера національної команди.

На збірну України в понеділок, 19 червня, очікує перший номінально домашній матч у кваліфікації Євро-2024 з футболу. Суперником "синьо-жовтих" стануть аутсайдери групи С з Мальти.

Напередодні Сергій Ребров дебютував в офіційних матчах на чолі збірної вольовою перемогою над Північною Македонією. Після програного першого тайму (0:2), три очки національній команді принесли голи Іллі Забарного, Юхима Коноплі та Віктора Циганкова після перерви.

Україна проведе свій заключний відбірковий матч цього літа (наступне "вікно" кваліфікації — у вересні) та претендуватиме на те, аби закріпитися на "прохідній" другій сходинці в групі.

Сергій Ребров на пресконференції перед матчем у словацькій Трнаві наголосив саме на важливості командної взаємодії, яку збірна демонструвала в другому таймі у Скоп'є. Та анонсував зміни в стартовому складі на третій матч збірної менш ніж за тиждень.

Що сказав Сергій Ребров

  • Про адаптацію в збірній:

"Дуже важливо, аби гравці адаптувалися. Ми не повинні перебувати в зоні комфорту, мусимо поважати один одного та працювати. Але я впевнений, що п'яти-шести днів недостатньо. Тому ми намагаємося зробити все швидко, але не завжди це виходить".

  • Про ротацію в складі перед молодіжним Євро-2023:

"Так, можна очікувати. Завтра гратимуть гравці, що на даний момент готові. Я не розділяю на гравців молодіжної чи національної збірних. Ми повинні проводити ротацію: ми граємо третю гру після двох-трьох днів. Точно [ротація] буде, але подивимося, що буде завтра".

  • Про зустріч з Мальтою:

"Я впевнений, що буде важкий матч. Вони теж грали два дні тому — теж будуть втомлені. Але на цьому рівні в них є достатньо провідних гравців, і вони готуватимуться дуже серйозно".

"Ми насамперед маємо думати про себе, як ми граємо. Сьогодні казав гравцям: так, маємо поважати суперника, але повинні думати про свою гру. Я очікую, що ми будемо грати в інший футбол, ніж у першому таймі [проти македонців]".

"Дуже важливо підготуватися. Завтра ми граємо о шостій годині — буде дуже спекотно. Гравці мають розуміти, що завтра нам потрібні всі сили, які є".
  • Про Михайла Мудрика:

"Мудрик — лідер? Не люблю когось виділяти. У першому таймі [проти Північної Македонії] не було команди, а в другому — була. І ми вирвали цю перемогу завдяки командним діям. І сьогодні я показував на зборах, як гравці між собою розмовляли, як були на полі як команда".

"Не потрібно зараз шукати лідера, треба працювати. Завтра дуже важливим буде результат — очікую, що на полі буде команда, що грала [з македонцями] в другому таймі".

"Потрібні всі сили". Що сказав Сергій Ребров перед грою України проти Мальти у кваліфікації Євро-2024
22-річний Мудрик відіграв 11 матчів за національну збірну. Михайло Мудрик. Фото: AP Photos
"Я не вважаю проблемою, що Михайло зараз не дуже багато грає за «Челсі». Він допомагає «Челсі». На тренуваннях він працює, дуже уважний, дуже [ретеально] ставиться до тренувань та ігор. Усі припускаються помилок. Якщо ви подивитеся матч з Македонією, усі їх припускалися. Не лише Михайло — не можемо виділяти одного гравця".

"Ми маємо їм допомагати, особливо молодшим за 21 рік, які не мають досвіду виступів на такому рівні. [...] Я не люблю виділяти когось із гравців. Але я розумію: коли футболіст грає у «Челсі», до нього більше уваги за інших. Але вважаю, що завтра маємо бути разом і не виділяти гравця, який грає у якомусь великому клубі. «Динамо» та «Шахтар» — теж великі клуби".

  • Про значення матчів збірної для України на тлі війни:
"Гравці збірної мають своєю працею на полі дарувати людям емоції. Нашим людям зараз бракує емоцій. Ми постійно дивимося новини, постійно донатимо ЗСУ, допомагаємо. Дуже важлива роль наших гравців у тому, аби дати емоції нашим людям, як у другому таймі".

"Завтрашня гра має бути «тригером» для цих людей. [Дати] зрозуміти, що Україна є, бореться та грає у футбол. Всі розуміємо, що дуже скоро переможемо, і маємо повертатися до звичайного життя. Усі допомагаємо Збройним силам. Але футболісти зараз мають допомагати людям та ЗСУ своїми віддачею та духом, які повинні демонструвати на полі".

Гру покажуть наживо місцеві телеканали Суспільного (Суспільне Київ, Суспільне Чернігів тощо) та медіасервіс MEGOGO. Трансляція на місцевих телеканалах Суспільного буде доступна у цифровому ефірі T2, кабельних мережах та IPTV.

На початок