Волейбол: Золота Євроліга

Волейбол: Золота Євроліга

Визначилися усі учасниці Фіналу чотирьох жіночої Золотої Євроліги-2023 з волейболу

Визначилися усі учасниці Фіналу чотирьох жіночої Золотої Євроліги-2023 з волейболу

Визначилися усі учасниці Фіналу чотирьох жіночої Золотої Євроліги-2023 з волейболу
Жіноча збірна України з волейболу. Фото: CEV

Проти кого й коли можуть зіграти українки.

Визначилися усі учасниці Фіналу чотирьох жіночої Золотої Євроліги з волейболу.

До Фіналу чотирьох Золотої Євроліги вийшли три переможниці груп та найкраща команда серед збірних, що посіли друге місце. Дострокову путівку до вирішальної стадії змагань здобула Україна. Натомість Бельгія та Чехія посіли перші місця за результатами заключного раунду, а Швеція пройшла до наступного етапу за добором.

Що відомо про учасниць Фіналу чотирьох Євроліги

  • Україна – Україна вигравала Золоту Євролігу в 2017 році, коли у двох матчах фіналу були сильнішими за Фінляндію (двічі по 3:1). У світововму рейтингу збірних українки посідають 22-е місце. На груповому етапі цьогорічної Золотої Євроліги обійшли Францію та Угорщину, завдяки трьом перемогам у трьом перемогам у трьох матчах.
  • Чехія – вчетверте зіграє у Фіналі чотирьох турніру. У 2018 році стала третьою у Золотій Євролізі, 18-е місце у світовому рейтингу. На груповому етапі Золотої Євроліги-2023 виграли групу з Словаччиною та Румунією: три перемоги та одна поразка.
  • Бельгія – у 2013 році збірна здобула "срібло" у Євролізі. Наразі займає 12-те місце у заліку збірних FIVB. До Фіналу чотирьох вийшла як переможець групи А, де також були Швеція й Боснія та Герцеговина. На груповому етапі бельгійки здобули три перемоги та зазнали однієї поразки.
  • Швеція – до цьогорічної Золотої Євроліги збірна вийшла як переможниця Срібної Євроліги 2022 року. Серед учасниць Фіналу чотирьох команда має найгірший рейтинг у заліку FIVB – 30-те місце. На груповому етапі Золотої Євроліги-2023 виграла три матчі, один з них у переможниць тріо А, та посіла друге місце.

Формування пар у Фіналі чотирьох залежить від рейтингу переможців груп: найкраща збірна зіграє проти Швеції, а друга та третя команда пулу зустрінуться між собою. Підсумковий рейтинг сформується після останнього матчу підопічних Івана Пєткова, які зіграють у заключному турі проти збірної Франції – чинних переможниць Золотої Євроліги.

У разі перемоги "синьо-жовтих" над француженками у неділю, 18 червня, Україна у півфіналі наступного етапу зустрінеться зі шведськими волейболістками. Українок також влаштує поразка з рахунком 2:3, тоді у всіх збірних буде рівна кількість перемог, але Україна перебуватиме вище з більшою кількістю очок. Натомість Бельгія та Чехія зіграють між собою.

Золота Євроліга-2023: що відомо

  • Достроково пройти до Фіналу чотирьох Золотої Євроліги також вдалося чоловічій збірній України.
  • Півфінальні матчі жіночої Золотої Євроліги відбудуться 24-28 червня, а фінал турніру пройде 6 та 9 липня.
На початок