Українська команда вперше у сезоні виграла етап Світового туру з пляжного волейболу

Українська команда вперше у сезоні виграла етап Світового туру з пляжного волейболу

Українська команда вперше у сезоні виграла етап Світового туру з пляжного волейболу
Команда України на турнірі з пляжного волейболу, фото: cev.eu

Українські волейболістки виграли жіночий турнір рівня Future.

Українська пара Діана Луніна та Тетяна Лазаренко стали переможницями турніру з пляжного волейболу серед жінок у швейцарському Шпіці. У фіналі змагань українки перемогли команду із Чехії.

Турнір у Шпіці проходив у межах Світового туру, який організовує Міжнародна федерація волейболу. З березня 2022 року тур складається з трьох рівнів: Future, Challenge та Elite 16. Сезон завершується фіналом, у якому беруть участь 10 найкращих команд світу.

У Швейцарії відбулися змагання рівня Future, які стали сьомими у нинішньому сезоні. Для Луніної та Лазаренко турнір був лише другим на цьому рівні в одній команді. Вперше Діана та Тетяна виступили разом у середині травня на турнірі у Мадриді, де здобули "срібло".

У вирішальному матчі у Шпіці суперницями українських пляжних волейболісток стали Міхаела Брінкова та Карін Золнерчікова. Саме чеські спортсменки виграли перший сет, однак українки зрівняли рахунок і зрештою виграли матч на тайбрейку.

Volleyball World Beach Pro Tour Spiez Futures. Жінки. Фінал

Діана Луніна / Тетяна Лазаренко (Україна) – Міхаела Брінкова / Карін Золнерчікова (Чехія) - 16:21, 21:9, 15:10

До завершення чинного сезону Світової серії відбудеться ще чотири турніри рівня Future. Наступний етап пройде 15-18 червня у французькому Ліллі. Фінал сезону у грудні прийме Катар.

Що означає ця перемога Луніна / Лазаренко

  • Українська команда вперше у нинішньому сезоні здобула перемогу на етапі Світового туру з пляжного волейболу.
  • Команда у складі Луніна / Лазаренко вдруге у сезоні стала призером на етапі Світового туру.
  • Після цієї перемоги Україна розділяє 12-14 місце у медальному заліку Світового туру у сезоні 2023.

Хто такі Діана Луніна та Тетяна Лазаренко

  • Діана Луніна – 30-річна українська пляжна волейболістка, яка з січня виступає за "Прометей" разом із Лазаренко. Учасниця трьох чемпіонатів Європи, на яких зазнала семи поразок.
  • Тетяна Лазаренко – 19-річна спортсменка, яка також з січня виступає за "Прометей". До команди із Кам'янського пляжна волейболістка перейшла у статусі чинної чемпіонки світу U21 та Європи U20.
На початок