Три легкоатлети встановили світові рекорди на змаганнях етапу Діамантової ліги в Парижі: як це сталося

Три легкоатлети встановили світові рекорди на змаганнях етапу Діамантової ліги в Парижі: як це сталося

Три легкоатлети встановили світові рекорди на змаганнях етапу Діамантової ліги в Парижі: як це сталося
Фейт Кіп'єгон. Фото: Getty Images

Другий етап поспіль зі світовим рекордом закінчує виступ бігунка Фейт Кіп'єгон.

На четвертому етапі сезону Діамантової ліги - найбільшого комерційного турніру з легкої атлетики - було побито одразу три світові рекорди. Сталося це у трьох різних бігових дисциплінах.

Четвертий етап Діамантової ліги відбувся у французькому Парижі. Перед ним етап проходив у Флоренції та закінчився світовим рекордом кенійки Фейт Кіп'єгон на дистанції 1500 м.

У Парижі Кіп'єгон побила ще один світовий рекорд. Крім кенійки, найкращі результати в історії були встановлені ще у двох бігових дисциплінах.

Які світові рекорди встановили на етапі Діамантової ліги у Парижі?

  • Лемача Гірма (Ефіопія, 3000 метрів з перешкодами, чоловіки)

Ефіопський бігун вдруге виступив у сезоні на відкритому повітрі на дистанції 3000 метрів з перешкодами: на першому етапі у Досі став чемпіоном змагань. У Парижі ж Гірма здобув перемогу з перевагою у понад 11 секунд над найближчим переслідувачем - японцем Рюї Міурою.

Попередній світовий рекорд, який належав катарцеві Саїфу Саїду Шахіну з 2004 року (7:53.63 хв), Гірма побив майже на півтори секунди, подолавши дистанцію за 7:52.11 хвилин. Це другий світовий рекорд, який відтепер належить 22-річному ефіопцю: перший встановив на дистанції 3000 метрів з перешкодами, але в приміщенні - у лютому в Левені він подолав її за 7:23.81 хв.

Ламеча Гірма - срібний призер Олімпіади-2020 у бігу на 3000 метрів з перешкодами
Ламеча Гірма - срібний призер Олімпіади-2020 у бігу на 3000 метрів з перешкодами. Фото: AP Photos
  • Фейт Кіп'єгон (Кенія, 5000 м, жінки)

Після встановленого рекорду на дистанції 1500 м у Флоренції кенійська бігунка побила ще один найкращий результат світу - цього разу на довшій дистанції 5000 м.

Здобути перемогу Кіп'єгон вдалося завдяки високому темпу на останньому колі. Вона випередила на 2.7 секунди ефіопку Летесенбет Гідей та перевершила її ж попередній світовий рекорд майже на півтори секунди - на фініші показала час 14:06.62 хв.

  • Якоб Інгебрігтсен (Норвегія, 2 милі, чоловіки)

Забіг на 2 милі був одним з тих, що не входив до категорії діамантових дисциплін у Парижі, а також не належить до олімпійських видів. Попри це, у цьому бігу було перевершено світовий рекорд, що тримався 26 років.

Автором нового світового рекорду став норвежець Якоб Інгебрігтсен. Дистанцію у дві милі він подолав за 7:54.10 хвилин - на 4.5 секунди швидше Данієля Комена у 1997 році.

Якобу Інгебрігтсену належить світовий рекорд на дистанції 1500 м у примііщенні
Якобу Інгебрігтсену належить світовий рекорд на дистанції 1500 м у примііщенні. Фото: AP Photos

Що ще відбулося на етапі Діамантової ліги в Парижі

  • На етапі у Парижі виступили дві українки - Ірина Геращенко та Юлія Левченко, які посіли четверте та шосте місця відповідно у секторі стрибків у висоту. Обидві українські стрибунки оновили рекорди сезону.
  • У жіночому секторі стрибків у висоту перемогу здобула австралійка Нікола Оліслагерс. Вона стала другою спортсменкою у світі в сезоні після Ярослави Магучіх, що взяла планку 2.00 м.
  • Перемогу з найкращими результатами сезону у світі на дистанції 800 метрів здобули британка Кілі Годжкінсон (жінки) та кенієць Еммануель Ванйоні (чоловіки). Крім цього, автором топрезультату сезону в світі став також американець Грант Голловей - на дистанції 110 метрів з бар'єрами.
  • Наступний етап Діамантової ліги відбудеться в Осло 15 червня.
На початок