"Не продаватиму країну за прихильність". Еліна Світоліна — про відмову тиснути руку Сабалєнці та підсумки Ролан Гаррос

"Не продаватиму країну за прихильність". Еліна Світоліна — про відмову тиснути руку Сабалєнці та підсумки Ролан Гаррос

"Не продаватиму країну за прихильність". Еліна Світоліна — про відмову тиснути руку Сабалєнці та підсумки Ролан Гаррос
Еліна Світоліна. Фото: AP Photos

Що сказала українка після вильоту в чвертьфіналі турніру.

Еліна Світоліна закінчила виступи на Ролан Гаррос 2023. У чвертьфіналі турніру за підсумками двох сетів експерша ракетка України поступилася Аріні Сабалєнці, "нейтральній" тенісистці з Білорусі.

Світоліна повторила особистий рекорд на кортах Ролан Гаррос — четвертий чвертьфінал у кар'єри українки, що перед грою із Сабалєнкою виграла дев'ять матчів поспіль.

Після закінчення зустрічі Світоліна не потиснула суперниці руку, як вчиняла й після попередніх матчів з російськими та білоруськими тенісистками. Сабалєнка ж чекала на суперницю біля сітки, а після відмови Еліни глядачі відреагували несхвальним гудінням на адресу українки.

Вдруге відмова потиснути руку Салабєнці тенісистками з України стикається з такою реакцією трибун у Парижі. Після матчу в першому раунді так само відреагували й на вчинок Марти Костюк, яка програла білорусці у двох сетах.

На пресконференції після матчу Світоліна прокоментувала інцидент біля сітки. А також підбила підсумок власним виступам у Франції впродовж травня й червня.

  • Про виступ на Ролан Гаррос-2023:
"Не очікувала пройти так далеко. Добре грала, хороший теніс, хороші матчі. Дуже тішуся з того, що змогла знайти свою гру".

"Цей турнір я починала без жодних сподівань, жодних очікувань від себе. І от я вже у чвертьфіналі. Намагаюся підходити окремо до кожного матчу, важкої битви. Звісно, я розчарована, що сьогодні не пройшла далі, але зробила все від мене залежне. Сьогодні склалося не на мою користь. Але я все залишила на корті".

  • Про інцидент із Сабалєнкою:

"Якщо чесно, я не знаю, на що вона чекала. Мої заяви щодо рукостискань були достаточно чіткі".

"[Гудіння?] Я очікувала на це. Будь-хто в цій ситуації, коли програє, отримає таку реакцію. Мене це не здивувало".

"Чи розпалила цю ситуацію Сабалєнка? Так, я так вважаю. На жаль".
"Не продаватиму країну за прихильність". Еліна Світоліна — про відмову тиснути руку Сабалєнці та підсумки Ролан Гаррос
Еліна Світоліна й Аріна Сабалєнка після очного матчу. AP Photos

"Моя перша реакція була: «Що ти робиш?». На пресконфереціях я висловлюю свою чітку позицію. Можливо, вона не користується соцмережами під час турніру. Я зробила декілька заяв, що не тиснутиму руку. Вона грала з Мартою в першому раунді. Це доволі просто".

"Але я не надто зосереджуюся на цьому. Я не долар, аби подобатися усім. Не продаватиму свою країну за прихильність".
  • Про виступи після повернення:

"Фізично я намагалася відновитися — не брала ракетку вісім місяців. Потрібно працювати над усім, аби знову грати на хорошому рівні, мати змогу боротися з найкращими гравцями. Намагалася покращити все: від подачі до фізичного, психологічного станів. Усе довелося починати з початку".

"Я пишаюся тим, як зіграла впродовж останніх днів, багато напружених матчів. Багато матчів, де я демонструвала хороший рівень гри. Багато позитивних моментів з матчів, що я зіграла в Страсбурзі та, звісно, тут".
  • Про те, що робить українців сильними:

"Дух, що єднає нас, що ніщо не дається нам легко. Я казала багато років тому, що ми всі — Леся Цуренко, Марта Костюк, Ангеліна Калініна — мусили долати складнощі з грошима, з місцем для тренувань, тренерами. Коли ми зростали, ніхто не знав теніс. Наш дух до боротьби, а зараз — і сила об'єднання задля однієї мети — перемоги".

На початок