Україна здобула 11 нагород та посіла третє місце у медальному заліку етапу Кубка світу з веслування на байдарках і каное

Україна здобула 11 нагород та посіла третє місце у медальному заліку етапу Кубка світу з веслування на байдарках і каное

Україна здобула 11 нагород та посіла третє місце у медальному заліку етапу Кубка світу з веслування на байдарках і каное
Людмила Лузан, фото: Федерація веслування України

Українські веслувальники вибороли на турнірі три "золота".

Україна посіла третє місце у медальному заліку етапу Кубка світу з веслування на байдарках і каное. У межах турніру українська збірна здобула 11 медалей різного ґатунку.

Для українських веслувальників етапі у Польщі був першим міжнародним стартом сезону у змаганнях. Серед них вперше у 2023 році на цьому рівні проводила старт лідерка збірної України – Людмила Лузан. А загалом це був другий етап Кубка світу.

Саме виступ Лузан приніс Україні першу нагороду турніру у Познані – 26-річна українська веслувальниця виграла на дистанції 200 метрів в одиночному веслуванні на каное. Після індивідуальної перемоги "синьо-жовті" здобули медаль в команді - українська байдарка-четвірка стала найшвидшою на дистанції 500 метрів у складі: Олег Кухарик, Дмитро Даниленко, Ігор Трунов та Іван Семикін.

Також у цей день Україна здобула ще дві нагороди. Бронзові медалі українські веслувальники здобули у каное-четвірці та байдарці, де призером вперше на цьому рівні став Олександр Зайцев.

У заключний день змагань "синьо-жовті" здобули сім медалей. Одразу дві з них на рахунку Лузан, яка додала до свого активу "золото" на 500 метрів у каное-одиночці, "срібло" у міксті з Тарасом Міщуком, а також у парі з Валерією Теретою.

Найтитулованішою веслувальницею у складі України стала Людмила Лузан, яка завоювала чотири медалі, з них дві – на олімпійських дистанціях. В активі лідерки збірної України – два "золота", одне "срібло" та одна "бронза".

Усі медалі України на етапі у Познані

  • "золото": Людмила Лузан (200 м та 500 м), Олег Кухарик, Дмитро Даниленко, Ігор Трунов та Іван Семикін (байдарка-четвірка)
  • "срібло": Людмила Лузан та Тарас Міщук (500 м), Тарас Мазовський (500 м), Віталій Вергелес і Андрій Рибачок (500 м)
  • "бронза": Олександр Зайцев (байдарка), Віталій Вергелес, Андрій Рибачок, Тарас Кузик та Володимир Савчин (каное-четвірка), Людмила Лузан та Валерія Терета (500 м), Валерія Терета і Тарас Мазовський (500 м), Наталія Докієнко та Олександр Зайцев (500 м)

Здобувши 11 нагород, збірна України посіла третє місце у загальному медальному заліку етапу Кубка світу. Переможцем у ньому стала команда Польщі, яка посіла перше місце шість разів.

Медальний залік етапу Кубка світу у Познані: топ-3

  1. Польща – 6 "золото" + 4 "срібло" + 2 "бронза" = 12
  2. Китай – 3 + 4 + 2 = 9
  3. Україна – 3 + 3 + 5 = 12

Що відомо про Україну у веслуванні на байдарках та каное

  • Наступні змагання для українських веслувальників відбудуться у межах Європейських ігор у Польщі.
  • Влітку 2023 року також відбудеться чемпіонат світу з веслування на байдарках і каное. Турнір прийматиме німецький Дуйсбург 23-27 серпня.
  • Наступний етап Кубка світу з веслування на байдарках і каное відбудеться у Парижі 30 серпня - 1 вересня.
На початок