Угорщина відмовилася приймати Євро-2024 з фігурного катання через наслідки війни в Україні: як це пов'язано

Угорщина відмовилася приймати Євро-2024 з фігурного катання через наслідки війни в Україні: як це пов'язано

Угорщина відмовилася приймати Євро-2024 з фігурного катання через наслідки війни в Україні: як це пов'язано
. Сара Конті та Нікколо Мачі. Фото: AP Photos

Стверджують, що війна вплинула на "ціну" проведення турніру.

Угорщина відмовилася проводити наступний чемпіонат Європи з фігурного катання, пов'язуючи це з наслідками війни в Україні. Про це повідомляється у пресрелізі Угорської національної асоціації ковзанярського спорту.

Чемпіонат Європи-2024 з фігурного катання мав відбутися у Будапешті з 22 до 28 січня. Змагання уперше за 10 років повинні були пройти у столиці Угорщини - востаннє це сталося у 2014-му. Проте в Угорській національній асоціації ковзанярського спорту повідомили, що не мають необхідних коштів для прийому турніру.

Причину в угорській організації пояснили наслідками від війни в Україні. Зазначається, що через повномасштабне вторгнення відбулося зростання цін на енергоносії, що й стало головною причиною фінансових труднощів.

"Через тривалу війну в нашій країні-сусідці, що вплинула на економіку та ціни на енергоносії, які мають суттєве значення для фігурного катання, Угорська національна асоціація відмовляється від Євро-2024 після тривалих роздумів. Ми відмовляємося від права організувати подію через дефіцит необхідних фінансових ресурсів для проведення змагань такого високого рівня", - зазначається у зверненні організації.

Через рішення відмовитися від проведення турніру Міжнародний ковзанярський союз відновив період подачі заявок на його організацію. Він триватиме до 26 травня.

Це не вперше змагання вимушено переносяться в інше місце через наслідки повномасштабного вторгнення. У листопаді 2022 року Мілан відмовився приймати етап Кубка світу з лижних перегонів: організатори також зіслалися на підвищені ціни на енергоносії.

Чемпіонат Європи з фігурного катання: що відомо

  • Угорщина мала приймати увосьме Євро з фігурного катання. Крім 2014 року, турнір проводився у Будапешті у 1895, 1909, 1955, 1963, 1984 та 2004 роках.
  • Попередній чемпіонат Європи пройшов в естонському Еспоо. Його переможцем стала збірна Італії, яка здобула по дві золоті та срібні нагороди.
  • Найкращий результат України на Євро-2023 показала спортивна пара Віолетти Серової та Івана Хобти - дев'яте місце.
На початок