Олена Костевич принесла Україні другу медаль етапу Кубка світу зі спортивної стрільби в Баку

Олена Костевич принесла Україні другу медаль етапу Кубка світу зі спортивної стрільби в Баку

Олена Костевич принесла Україні другу медаль етапу Кубка світу зі спортивної стрільби в Баку
. Олена Костевич. Фото: AP Photos

Друге "срібло" національної збірної від початку турніру.

В азербайджанському Баку закінчився перший день фіналів на етапі Кубка світу з кульової стрільби. Збірна України закінчила його з двома нагородами.

У першому фіналі середи, 10 травня, "срібло" здобув Олег Омельчук. Він посів друге місце в стрільбі з пневматичного пістолета (дистанція — 10 метрів) та приніс Україні першу нагороду в сезоні Кубка світу в своїй дисципліні.

У жінок на змагання з пневматичного пістолета (10 метрів) заявилися дві стрілкині: Олена Костевич та Юлія Коростильова. Кваліфікацію з них подолала тільки олімпійська чемпіонка Костевич — сьомий найкращий результат (579 очок). Коростильова ж зупинилася в межах топ-70, на 69-й сходинці відбору.

До фіналу з Оленою, серед інших, пройшли олімпійська бронзова призерка Ріо у дисципліні Анна Коракакі з Греції, переможниця змішаних змагань на цьогорічному етапу в Бхопалі, китянка Вей Цянь та її співвітчизниця, олімпійська чемпіонка Токіо в міксті Цзян Рансінь.

У підсумку, саме з гречанкою Коракакі Костевич вела боротьбу за "золото" етапу. Дві стрілкині показали найкращий результат у першому раунді (100.4 очка в Олени проти 101.1 — у суперниці), діставшись останньої серії в стрільбі на вибування.

Костевич впродовж фіналу зберігала мінімальне відставання від Коракакі (після другої серії пострілів на виліт — 0.5 очка різниці), але не зуміла його надолужити. Українка закінчила турнір з доробком у 240.6 бала — на 0.7 менше, ніж у переможниці етапу.

Кубок світу. Пневматичний пістолет, 10 м — жінки, фінал

  1. Анна Коракакі (Греція) — 241.3 очка
  2. Олена Костевич (Україна) — 240.6
  3. Ритм Сангван (Індія) — 219.1
Костевич
Олена Костевич — у топ-3 етапу в Баку. ISSF

Що означає нагорода Олени Костевич

  • Перша медаль Костевич на Кубку світу 2023 року.
  • Друге "срібло" збірної України в Баку, що в режимі реального часу дозволяє команді посідати третє місце медального заліку.
  • Друга нагорода українських стрілкинь з пістолета на КС-2023. Досі Анастасії Німець вдавалося виграти "срібло" на етапі в Лімі на дистанції у 25 метрів.

Фінали етапу в Баку продовжаться в четвер, 11 травня. У цей день розіграють медалі зі стрільби у змішаних командах з пневматичних пістолета і ґвинтівки.

На початок