На чемпіонат України з хокею заявиться новий київський клуб. Його очолить тренер збірної України Шахрайчук

На чемпіонат України з хокею заявиться новий київський клуб. Його очолить тренер збірної України Шахрайчук

На чемпіонат України з хокею заявиться новий київський клуб. Його очолить тренер збірної України Шахрайчук
Вадим Шахрайчук. Фото: ФХУ

Що наразі відомо про створення столичної команди "Київ Кепіталз".

На чемпіонат України з хокею заявиться новий столичний клуб "Київ Кепіталз". Про це розповів головний тренер збірної України Вадим Шахрайчук.

Попередній сезон чемпіонату України з хокею добіг кінця в березні, коли "Сокіл" здобув рекордний 14-й титул. Усього ж на сезон 2022/23 у чемпіонаті заявилися шість клубів, два з яких представляли столицю: окрім "Сокола", дебютний сезон у лізі відіграв однойменний ХК "Київ".

Наступного сезону на чемпіонат подаватиме заявку нова команда "Кепіталз", анонсував Шахрайчук. Він і очолить киян, поєднуючи роботу в клубі та національній збірній, яку тренуватиме щонайменше до закінчення чинної угоди з федерацією.

"У новому сезоні на хокейній мапі України з’явиться тільки-но заснований новий амбітний клуб «Київ Кепіталз», котрий незабаром буде представлений публіці. Формувати та тренувати «Столичних» керівництво довірило мені, тому я поєднуватиму роботу в збірній України", — цитує наставника сайт ФХУ.

Що ж до організаційних деталей роботи нового клубу, Шахрайчук переконує, що "Кепіталз" збираються показати "хокеїстам, на якому рівні все має бути в професійному спорті". Та детальніше розповів про засновників команди, імена яких наразі не розкриваються.

"Спонсорами виступлять компанії із солідним фінансовим капіталом, які працюють на міжнародному рівні у галузі високих технологій і телекомунікацій. Їхні штаб-квартири знаходяться у Швейцарії та Великій Британії, а власники компаній — українські бізнесмени".

"У планах інвесторів розвивати клубну модель і вертикаль у нашому хокеї за аналогією з найкращими лігами Північної Америки та Європи, тому в «Кепіталз» намагатимуться збудувати систему та показати нашим хокеїстам, яким клуби не завжди видають ковзани та ключки, на якому рівні все має бути у професійному хокеї. Хлопці повинні бути забезпечені всім необхідним, щоб у них «горіли очі» грати в хокей. Саме таке бажання та бачення є у спонсорів команди".

Відтак Шахрайчук вдруге тренуватиме команду чемпіонату України. У 2015-2016 роках він очолював інший столичний клуб "Дженералз", який посів четверте місце в дебютному сезоні УХЛ та знявся з чемпіонату в 2017 році.

Що відомо

  • Збірна України на чолі з Вадимом Шахрайчуком навесні зупинилася за крок від виходу до дивізіону IA чемпіонату світу з хокею. У групі IB "синьо-жовті" посіли друге місце.

  • Національну команду тренер очолює з березня 2021 року. За підсумками сезону-2022 він посідав зі збірною третє місце в дивізіоні IB.
  • Останній клуб у тренерській кар'єрі Шахрайчука — румунська "Дунеря" з Галаца.
На початок