"Наближаємося до тоталітарних структур". IBA відмовила німецькому суспільному мовнику ZDF у акредитації на ЧС з боксу

"Наближаємося до тоталітарних структур". IBA відмовила німецькому суспільному мовнику ZDF у акредитації на ЧС з боксу

"Наближаємося до тоталітарних структур". IBA відмовила німецькому суспільному мовнику ZDF у акредитації на ЧС з боксу
. Чемпіонат світу з боксу, фото: IBA

Зйомку турніру також заборонили іншим журналістам.

Міжнародна асоціація аматорського боксу (IBA) відмовила німецькому суспільному мовнику ZDF у акредитації на чемпіонат світу з боксу. Про це повідомила пресслужба телеканалу.

Чемпіонат світу 2023 року з боксу серед чоловіків розпочався 1 травня в узбекистанському Ташкенті. Турнір проходить на тлі бойкоту з боку кількох національних федерації.

Бойкотувати світову першість з боксу федерації вирішили після того, як IBA поновила у правах росіян та білорусів. Ба більше, організація допустила до змагань під своєю егідою боксерів з Росії та Білорусі з національною символікою.

Попри бойкот Німеччиною телеканал ZDF мав намір зняти сюжет про турнір у Ташкенті, але організатори чемпіонату світу заборонили йому вести зйомку. Мовник повідомив, що причиною відмови стало те, що канал мав намір "критично висвітлювати діяльність Всесвітньої асоціації любительського боксу". Як стверджує ZDF у своїй заяві, іншим журналістам також заборонили робити репортажі про змагання.

"Це неприпустиме посягання на свободу преси. Ми все ближче наближаємося до тоталітарних структур. Однак це нова реальність. Коли за останні кілька років або навіть десятиліть траплялося таке, що в акредитації відмовляли за абсолютно нормальне висвітлення подій?" – цитує ZDF Німецьку асоціацію спортивних журналістів.

Міжнародна асоціація спортивних журналістів (AIPS) також розкритикувала рішення IBA. Президент AIPS Джанні Мерло написав офіційного листа до Міжнародної асоціації аматорського боксу з проханням вирішити ситуацію.

"Це абсолютно неприйнятно. Свобода преси є важливим інструментом. Ми рішуче протестуємо проти такої поведінки", – написав Мерло у зверненні, яке також наводить ZDF.

Два боксери з цієї країни все ж взяли участь у турнірі. На це німецька федерація відреагувала проханням до IBA змінити їхній статус на нейтральний.

Що відомо про IBA

  • На чолі Міжнародної асоціації аматорського боксу стоїть росіянин Умар Крємльов, що зі скандалом зберіг свою посаду президента восени минулого року.
  • Міжнародний олімпійський комітет не визнає IBA, тому самостійно проводив боксерський турнір на літніх Іграх 2020 року в Токіо.
  • Федерації США, Великої Британії, Німеччини, Нідерландів, Швеції та Філіппін у квітні створили на заміну Міжнародній асоціації аматорського боксу нову керівну організацію — World Boxing.
На початок