У Німеччині вдруге відмовилися від проведення етапу Кубка світу з фехтування через допуск росіян та білорусів

У Німеччині вдруге відмовилися від проведення етапу Кубка світу з фехтування через допуск росіян та білорусів

У Німеччині вдруге відмовилися від проведення етапу Кубка світу з фехтування через допуск росіян та білорусів
. Збірна Росії з фехтування, фото: AP Photos

Турнір мав стати 50-м на цьому рівні.

У Німеччині скасували проведення етапу Кубка світу з фехтування на рапірах серед чоловіків. Про це повідомляє Süddeutsche Zeitung.

Скасування етапу Кубка світу з фехтування у німецькому Бонні стало реакцією на рішення Міжнародної федерації фехтування (FIE). Остання у березні на позачерговому конгресі проголосувала за повернення російських та білоруських спортсменів.

Попри допуск FIE росіяни не змогли заявитися на гран-прі Сеула в шаблі, а також пропустять турніри у Колумбії та Мексиці. Це дало змогу змагатися на них українським фехтувальникам.

Це другий етап Кубка світу з фехтування, який у Німеччині вирішили скасувати. Раніше у цій країні уже відмовились від проведення Кубка світу з жіночої рапіри, а пізніше на такий крок пішли Данія та Франція.

Етап Кубка світу у Бонні був запланований у 10-12 листопада та мав стати ювілейним для турніру – 50-м. Президентка Олімпійського фехтувального клубу Бонна Гудрун Неттерсгайм, сказала, що з огляду на триваючу загарбницьку війну Росії проти України скасування змагань за участі росіян повинні приймати всі керівні організації.

"Ми прийняли це рішення, тому що ведеться нелюдська війна. І воно стосується всіх спортсменів. Загалом, думаю, що набагато гірше залишити це на розсуд окремої людини. Потрібно говорити, що ми всі проти цього і це має бути дуже чітка лінія. Вона має бути у кожної керівної організації, як на національному, так і на міжнародному рівні", – сказала Неттерсгайм у коментарі Süddeutsche Zeitung.

Повернення Росії у фехтування: що відбулося

  • FIE – перша міжнародна федерація (після боксу) з олімпійського виду спорту, що повернула до змагань росіян та білорусів. Однак вони все ще не змагалися на жодних міжнародних стартах.
  • У відповідь на позицію FIE понад 300 фехтувальників виступили із закликом до Міжнародного олімпійського комітету переглянути рішення про повернення росіян.
  • Україна оголосила про бойкот змагань, куди допустять росіян та білорусів.
  • До бойкоту України приєдналася лише Норвегія, інші країни не заявляли про бойкот змагань з фехтування через участь у них росіян та білорусів.
На початок