Ілля Ковтун виграв заліки Кубка світу зі спортивної гімнастики у паралельних брусах та перекладині

Ілля Ковтун виграв заліки Кубка світу зі спортивної гімнастики у паралельних брусах та перекладині

Ілля Ковтун виграв заліки Кубка світу зі спортивної гімнастики у паралельних брусах та перекладині
. Ілля Ковтун. Фото: Getty Images

У паралельних брусах українець тріумфує третій рік поспіль.

19-річний український гімнаст Ілля Ковтун став переможцем двох заліків Кубка світу. Це відбулося за підсумками останнього етапу, який пройшов у єгипетському Каїрі.

Кубок світу в Каїрі збірна України закінчила з п'ятьма нагородами - найбільшою кількістю у сезоні 2023 року. Чотири з них здобув Ковтун: український гімнаст здобув "золото" у вільних вправах, паралельних брусах та перекладині, а також став бронзовим призером у вправах на коні.

Читайте також: Україна здобула п'ять нагород та виграла медальний залік етапу Кубка світу зі спортивної гімнастики у Каїрі

Перед заключним етапом у Каїрі Ковтун майже гарантував собі перемогу у заліку в паралельних брусах. Однак у вправах на перекладині йшов на третьому місці, поступаючись ізраїльтянину Алєксандру Мякініну та хорвату Тіну Србічу. Крім того, у відстані восьми очок від Ковтуна перебував єгиптянин Ахмед Ель Марагі.

Ковтун став переможцем вправ на паралельних брусах, закріпивши за собою "золото". А після цього виступив одразу у фіналі на перекладині, де серед конкурентів був Ель Марагі.

Для перемоги у заліку Ковтун мав фінішувати не нижче четвертого місця в Каїрі, а також випереджати Ель-Марагі. Зрештою, український гімнаст здобув друге поспіль "золото" у заключний день фіналів і випередив усіх своїх конкурентів.

Перемога у заліку Кубка світу у вправах на перекладині стала першою для українського гімнаста. Для цього йому вистачило однієї медалі у сезоні - "золота" в Каїрі, яке стало дебютним на рівні Кубка світу.

Читайте також: Ілля Ковтун здобув два "золота" в останній день фіналів Кубка світу зі спортивної гімнастики

Усі медалі Іллі Ковтуна у сезоні Кубка світу зі спортивної гімнастики

 • "золото": паралельні бруси - Коттбус, Доха, Каїр, вільні вправи - Каїр, перекладина - Каїр;
 • "срібло": вільні вправи - Баку, паралельні бруси - Баку;
 • "бронза": кінь - Каїр

У паралельних брусах Ковтун втретє поспіль став переможцем заліку Кубка світу. Загалом ж він шість разів вигравав заліки на цьому рівні за три роки виступів.

Усі перемоги Іллі Ковтуна у заліках Кубка світу

 • 2021 рік: вільні вправи, кінь, паралельні бруси;
 • 2022 рік: паралельні бруси;
 • 2023 рік: паралельні бруси, перекладина.

Хто такий Ілля Ковтун

 • 19-річний спортивний гімнаст, який представляє Черкаську область.
 • Ковтун - учасник Олімпійських ігор-2020 у Токіо, де посів 11-те місце в багатоборстві.
 • На чемпіонаті Європи-2023 Ковтун здобув три медалі: "золото" (паралельні бруси) та дві "бронзи" (в особистому багатоборстві та перекладині). Це повторення національного рекорду України.
Читайте також: Ілля Ковтун повторив національний рекорд за медалями на одному чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики
 • Загалом на рахунку Ковтуна одна медаль чемпіонатів світу ("срібло" у 2021 році в багатоборстві), а також п'ять на рівні континентальних першостей.
 • У грудні 2021 року Ілля Ковтун отримав іменний елемент.
На початок