Федерація дзюдо України офіційно відкликала заявку команди на чемпіонат світу

Федерація дзюдо України офіційно відкликала заявку команди на чемпіонат світу

Федерація дзюдо України офіційно відкликала заявку команди на чемпіонат світу
. Дар'я Білодід. Фото: IJF

На світовій першості українська збірна представлена не буде.

Україна остаточно не візьме участі на чемпіонаті світу з дзюдо. Федерація дзюдо країни повідомила на офіційному сайті про відкликання заявки команди на світову першість.

Бойкот чемпіонату світу збірна України оголосила на фоні допуску спортсменів з Росії та Білорусі до змагань. Дзюдоїсти цих країн в останній день реєстрації встигли заявитися на чемпіонат світу.

Федерація дзюдо України зареєструвала дзюдоїстів для участі на чемпіонаті світу. Однак після того, як там з'явилися представники Росії та Білорусі, відкликала свою заявку, про що повідомила в офіційному зверненні.

Читайте також: "Перемогли російські рублі". Україна бойкотуватиме чемпіонат світу з дзюдо через допуск атлетів з Росії і Білорусі

У зверненні федерації дзюдо України повідомляється, що відповідне рішення було ухвалене саме через допуск спортсменів з Росії та Білорусі. Крім того, у ньому відзначено, що IJF порушила рекомендації МОК, дозволивши змагатися дзюдоїстам, які мають зв'язки зі збройними силами РФ.

"Більшість команди - це спортсмени, які є діючими військовослужбовцями збройних сил Російської Федерації, частиною армії, яка 24 лютого 2022 року напала на Україну та й досі веде жорстоку повномасштабну війну на нашій території, яка щодня обстрілює українські міста, цивільні будинки, знищуючи мирних громадян, дітей. Натомість, більше 250 українських спортсменів віддали свої життя захищаючи країну. Є серед них і представники дзюдо.

Ми не бачимо тут нейтралітет, рівні умови та «місток до миру», про які йдеться в Резолюції IJF щодо участі російських та білоруських команд в чемпіонаті світу в Досі. Більше того, ми бачимо тут рішення, яке суперечить останнім рекомендаціям Міжнародного олімпійського комітету від 28 березня 2023 року, де МОК каже, що статус нейтральних атлетів може бути наданий лише тим спортсменам, які не є військовослужбовцями", - повідомляється у зверненні організації.

Крім допуску спортсменів з Росії як індивідуальних нейтральних атлетів, відповідне право отримали також представники Білорусі. Причому реєстрацією білоруських дзюдоїстів на чемпіонат світу у статусі нейтральних IJF порушила правила відбору.

Читайте також: На ЧС-2023 з дзюдо зареєстрували двох атлетів з Білорусі. Це пряме порушення правил відбору на турнір

Чемпіонат світу з дзюдо пройде з 7 до 13 травня у Досі. На світовій першості Україну мали представляти 14 спортсменів, для шести вона могла стати дебютною.

Повернення Росії у дзюдо та реакція України

На початок