"Різні привілеї". Дзюдоїст Лесюк звернувся до міністра спорту у зв'язку з бойкотом Україною чемпіонату світу

"Різні привілеї". Дзюдоїст Лесюк звернувся до міністра спорту у зв'язку з бойкотом Україною чемпіонату світу

"Різні привілеї". Дзюдоїст Лесюк звернувся до міністра спорту у зв'язку з бойкотом Україною чемпіонату світу
. Артем Лесюк. Фото: IJF

Український дзюдоїст вважає, що для різних спортсменів існують різні правила участі на одних змаганнях з росіянами та білорусами.

Міжнародна федерація дзюдо повернула до змагань спортсменів з Росії та Білорусі. Відповідне рішення було ухвалене перед стартом на чемпіонат світу, куди дзюдоїсти цих країн вже встигли заявитися.

Через участь спортсменів з Росії та Білорусі збірна України з дзюдо не візьме участі на чемпіонаті світу. Українські дзюдоїсти провели цілеспрямовану підготовку до турніру та навіть заявили склад, проте тепер змушені пропустити світову першість: уряд України опублікував наказ, який передбачає позбавлення федерацій статусу "національних" у разі участі на змаганнях, де є представники РФ та Білорусі.

Читайте більше: "Перемогли російські рублі". Україна бойкотуватиме чемпіонат світу з дзюдо через допуск атлетів з Росії і Білорусі

Серед дзюдоїстів, що постраждали від допуску спортсменів з Росії та Білорусі - Артем Лесюк. У сезоні 2023 року український атлет став бронзовим призером гран-прі з дзюдо в Тбілісі - одного з останніх перед чемпіонатом світу.

Лесюк підготував допис на своїй сторінці в Instagram, у якому відреагував на ситуацію з неучастю збірної на чемпіонаті світу. Він підтримав позицію бойкоту турніру, однак вважає його не зовсім справедливим, навівши приклади українських тенісистів та збірної України з футболу, якій дозволили продовжити участь у відборі на Євро, попри наявність команди Білорусі серед учасників кваліфікації.

"Міжнародна федерація дзюдо прийняла невтішне для нашої збірної рішення — за 5 годин до завершення реєстрації допустила збірну Росії до чемпіонату світу. Таким чином ми не можемо приймати участь у змаганнях, де виступають вони, після рішення міністра спорту — чемпіонат світу завершився на етапі підготовки… Дуже сумно про це говорити, так як ми втрачаємо можливість набирати важливі кваліфікаційні бали на шляху до Париж 2024.

Досі міністр і його команда не дали чіткої відповіді, щодо можливості виступу на таких змаганнях. Але питання, чому українські спортсмени, представляючи одну країну, мають різні привілеї? Нещодавно Еліна Світоліна вийшла на матч проти білоруски — будучи представницею UNITED24 (нагадаю, що це програма, ініційована президентом Зеленським). Тому не зрозуміло, як вона, будучи представником UNITED24, може спокійно виходити на корт проти представників країни-агресора? Чи буде якась відповідь від міністерства та від президента?

Читайте також: Еліна Світоліна у боротьбі вибула у першому колі турніру WTA1000 у Мадриді

Тепер щодо наших «крутих» футболістів, які виходять на поле і просто «розривають усіх» своєю грою… Особливо показовий останній матч проти Англії. Аргумент УАФ: «Ми будемо грати у відборі на Євро, так як білоруси в іншій групі» - за цією логікою я можу їхати на чемпіонат світу, адже росіяни не заявили нікого у моїй ваговій категорії?

Я повністю підтримую позицію щодо неучасті у змаганнях, де виступають представники країни-агресора, але якщо ми приймаємо таке рішення, яке серйозно погіршує наш шлях на Олімпіаду, тоді воно має стосуватися кожного. Пане міністре і командо, непотрібно ділити наш український спорт на тих, кому можна, а кому - ні, такими рішеннями ви тільки допомагаєте ворогу розділяти суспільство, в той час, як наші воїни боронять нашу державу.

У нас одна Україна і один український спорт, ваша неточність робить лише гірше, тому, будь ласка, дайте чітку відповідь на питання тих, хто прославляє Україну. А щодо рішення Міжнародної федерації дзюдо, то ми всі прекрасно розуміємо, чому приймаються такі ганебні рішення від світових федерацій, тому потрібно розробляти план для боротьби з міжнародними федераціями, а не план, як сидіти вдома, поки представники терориста спокійно катаються по світу та виступають там, де не повинні".

Дзюдо - не єдиний вид спорту, куди повернули до змагань спортсменів з Росії та Білорусі. Майже одночасно з рішенням Міжнародної федерації дзюдо дозвіл на повернення отримали російські та білоруські веслувальники.

Читайте також: Міжнародна федерація каное-веслування дозволила спортсменам з Росії та Білорусі повернутися на змагання

Повернення Росії у дзюдо та реакція України

На початок