Україна здобула п'ять нагород та виграла медальний залік етапу Кубка світу зі спортивної гімнастики у Каїрі

Україна здобула п'ять нагород та виграла медальний залік етапу Кубка світу зі спортивної гімнастики у Каїрі

Україна здобула п'ять нагород та виграла медальний залік етапу Кубка світу зі спортивної гімнастики у Каїрі
. Ілля Ковтун. Фото: Getty Images

"Синьо-жовті" вибороли у Єгипті три "золота".

В єгипетському Каїрі завершився останній етап Кубка світу зі спортивної гімнастики. За підсумками турніру Україна здобула п'ять нагород та виграла медальний залік.

Фінальний етап сезону на рівні Кубка світу Україна проводила на тлі успіху на чемпіонаті Європи-2023 зі спортивної гімнастики. На континентальній першості в Анталії "синьо-жовті" вибороли чотири медалі, що стало найкращим результатом збірної за останні шість років.

Читайте також: Україна показала найкращий результат за шість років на Євро зі спортивної гімнастики: медальний залік

На етапі у Каїрі Україну представляв три спортсмени, який змагалися на Євро-2023 – Ілля Ковтун, Анна Лащевська та Єлизавета Губарєва. Натомість Назар Чепурний повернувся до виступів після паузи, пов'язаної з травмою.

За підсумками кваліфікаційних виступів українці на етапі у Каїрі претендували на призові місця у семи дисциплінах. Єлизавета Губарєва змагалась за медалі на різновисоких брусах, а Назар Чепурний вийшов до фіналу в опорному стрибку. Одразу до п'яти вирішальних виступів пробився Ілля Ковтун, який претендував за нагороди у вільних вправах, опорному стрибку, на паралельних брусах, перекладині та коні.

У перший день фіналів українські спортсмени здобули дві нагороди. Ковтун став першим та третім у вільних вправах та на коні відповідно. Однак Губарєва на різновисоких брусах зупинилась за крок від нагороди, посівши четверте місце.

У заключний день турніру в Єгипті Ковтун знявся з фіналу в опорному стрибку. Нагороду у цій дисципліні виборов Чепурний, який з результатом 14.799 бала став другим і виграв першу за рік медаль. Зрештою, Ковтун здобув одразу два "золота" в інших фіналах – українець посів перше місце на паралельних брусах та на перекладині.

Здобувши п'ять нагород на етапі у Каїрі, Україна виграла загальний медальний залік. "Синьо-жовті" стали першими за кількістю перемог та призових місць загалом.

Медальний залік етапу Кубка світу у Каїрі: топ-5

 1. Україна – 3 "золото" + 1 "срібло" + 1 "бронза" = 5 медалей
 2. Вірменія – 1 + 1 + 2 = 4
 3. Азербайджан – 1 + 0 + 0 = 1
 4. Китайський Тайбей – 1 + 0 + 0 = 1
 5. Італія – 0 + 1 + 1 = 2

На етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики у Каїрі Україна встановила рекорд сезону на цьому рівні. У 2023 році українці здобували не більше двох нагород протягом одного етапу.

Усі медалі України на Кубку світу в Каїрі

 • "золото": Ілля Ковтун (вільні вправи, паралельні бруси, перекладина)
 • "срібло": Назар Чепурний (опорний стрибок)
 • "бронза": Ілля Ковтун (кінь)

Що відомо про сезон Кубка світу

 • За підсумками сезону українці посіли перше місце у медальному заліку, здобувши загалом 13 нагород: шість золотих, п'ять срібних та дві бронзових.
 • У сезоні-2022 українці здобули на етапу в Єгипті чотири нагороди, включно із "золотом" Ковтуна та Юлії Касьяненко.
 • Лідером України за кількістю нагород на рівні Кубка світу став Ілля Ковтун, який на чотирьох етапах виграв вісім медалей. Етап у Каїрі став найуспішнішим для українського гімнаста.
На початок