Назар Чепурний вперше за рік здобув нагороду на етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики

Назар Чепурний вперше за рік здобув нагороду на етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики

Назар Чепурний вперше за рік здобув нагороду на етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики
Назар Чепурний. Назар Чепурний. Фото: Ірина Надюк

Ця медаль стала для України третьою на змаганнях у Каїрі.

В єгипетському Каїрі завершується останній етап у сезоні Кубка світу зі спортивної гімнастики. У неділю, 30 квітня, на турнірі відбувся другий день фіналів.

У заключний день змагань у Єгипті Україну представляли два спортсмени. До фінальних виступів пройшли Ілля Ковтун та Назар Чепурний. Ковтун після двох нагород у перший день фіналів претендував на медалі у змаганнях на перекладині та паралельних брусах, а Чепурний – в опорному стрибку.

Читайте також: Ілля Ковтун приніс Україні дві медалі у перший день фіналів останнього етапу Кубка світу з гімнастики: результати

Назар Чепурний проводив турнір у Каїрі в контексті відновлення від травми руки. Через це пошкодження гімнаст не потрапив до складу збірної України на чемпіонат Європи.

До фіналу в опорному стрибку відібралися два українці: крім Чепурного, там мав виступити й Ковтун. Проте 19-річний гімнаст на цей старт не вийшов, тож боротьбу за медалі вів лише Чепурний.

Незважаючи на те, що 20-річний атлет проводив перший офіційний старт після відновлення від травми, йому вдалося завоювати медаль. У фіналі змагань в опорному стрибку 20-річний гімнаст виконав два стрибки зі складністю 5.6. У першій спробі українець отримав 14.766 бала, другій – 14.833 бала.

За сумою двох стрибків Назар Чепурний отримав 14.799 бала. Цього результату вистачило для другого місця. У підсумку український гімнаст поступився на 0.367 бала бронзовому призеру Олімпіади-2020 і чинному чемпіону світу в опорному стрибку Артуру Давтяну.

Опорний стрибок (чоловіки): топ-3

  1. Артур Давтян (Вірменія) – 15.166
  2. Назар Чепурний (Україна) – 14.799
  3. Онджей Калні (Чехія) – 14.333

Що означає результат Чепурного на етапі Кубка світу у Каїрі

  • Збірна України здобула третю нагороду на турніру у Єгипті після того, як Ілля Ковтун виграв "золото" у вільних вправах та "бронзу" на коні.
  • Це перша медаль Назара Чепурного з квітня 2022 року, коли гімнаст став першим в опорному стрибку на етапі Кубка світу у Баку.
  • На рівні Кубка світу з гімнастики Чепурний здобув другу золоту нагороду – перша була у квітні 2022 року.

Хто такий Назар Чепурний

  • Назар Чепурний – 20-річний атлет з Черкас.
  • Загалом на рівні Кубка світу Назар Чепурний здобув п'ять нагород: два "золота" та три "срібла", усі – в опорному стрибку.
  • У 2018 році Назар Чепурний став другим в опорному стрибку на Юнацьких Олімпійських іграх.
На початок