На ЧС-2023 з дзюдо зареєстрували двох атлетів з Білорусі. Це пряме порушення правил відбору на турнір

На ЧС-2023 з дзюдо зареєстрували двох атлетів з Білорусі. Це пряме порушення правил відбору на турнір

Ексклюзивно
На ЧС-2023 з дзюдо зареєстрували двох атлетів з Білорусі. Це пряме порушення правил відбору на турнір
. Єгор Варапаєв, фото, IJF

Вони не виконали кваліфікаційний норматив на участь у чемпіонаті світу.

Заявка "Індивідуальних нейтральних атлетів", які зареєстровані на чемпіонат світу-2023, стала найбільшою серед усіх країн-учасниць турніру. У першій "хвилі" зареєстрованих було 17 атлетів, однак тепер на офіційному сайті кількість допущених – 20.

Доповнили список зареєстрованих два представники Білорусі – Єгор Варапаєв (вага до 90 кг) та Дарія Канцавая (вага до 78 кг). Міжнародна федерація дзюдо дозволила їх реєстрацію, грубо порушивши власні правила відбору на чемпіонат світу.

Згідно з правилами допуску, право змагатися на чемпіонаті світу мають лише спортсмени, які перебувають у топ-100 світового рейтингу у своїй ваговій категорії. Термін відбору на світову першість закінчився 31 березня, а 3 квітня були опубліковані остаточні списки атлетів, що можуть бути допущені до ЧС-2023 (у цьому списку були присутні дзюдоїсти з Росії).

Ні Варапаєв, ні Канцавая не входять у топ-100 світового рейтингу у своїй вазі. Відтак, вони не виконали правила відбору на чемпіонат світу. Однак Міжнародна федерація дзюдо усе одно їх зареєструвала.

"У нас правило, що можуть брати участь в першості континенту спортсмени з першої сотні, а додалися білоруса й білоруску, які не входять до цієї когорти – 215-ий і 175-а, здається", – сказав у коментарі Суспільне Спорт головний тренер збірної України Віталій Дуброва.

Окрім того, у склад "Індивідуальних нейтральних атлетів" потрапили військослужбовці ЗС РФ, офіцери ЗС РФ та представники ЦСКА Росії. Усіх їх не мали допустити, згідно з рекомендаціями МОК.

У зв'язку з допуском росіян та білорусів, Україна ухвалила рішення бойкотувати чемпіонат світу-2023 з дзюдо.

Читайте більше: "Перемогли російські рублі". Україна бойкотуватиме чемпіонат світу з дзюдо через допуск атлетів з Росії і Білорусі

Повернення Росії у дзюдо та реакція України

На початок