"Перемогли російські рублі". Україна бойкотуватиме чемпіонат світу з дзюдо через допуск атлетів з Росії і Білорусі

"Перемогли російські рублі". Україна бойкотуватиме чемпіонат світу з дзюдо через допуск атлетів з Росії і Білорусі

Ексклюзивно
"Перемогли російські рублі". Україна бойкотуватиме чемпіонат світу з дзюдо через допуск атлетів з Росії і Білорусі
. Дар'я Білодід. Фото: Getty Images

Ексклюзивний коментар головного тренера збірної України для Суспільне Спорт.

Збірна України з дзюдо ухвалила рішення бойкотувати головний старт змагального сезону, чемпіонат світу. Про це ексклюзивно для Суспільне Спорт повідомив головний тренер команди Віталій Дуброва.

Рішення української команди пов'язане з допуском на змагання атлетів з Росії та Білорусі у нейтральному статусі. В останній день для подачі заявок на чемпіонат світу Міжнародна федерація дзюдо (IJF) оголосила про повернення до змагань представників цих країн.

Читайте більше: Міжнародна федерація дзюдо дозволила змагатися росіянам та білорусам у нейтральному статусі

І одразу після цього опублікувала заявку "Індивідуальних нейтральних атлетів" – у списку з 20 дзюдоїстів виявилися як представники Росії, так і Білорусі.

Після оголошення рішення IJF Суспільне Спорт звернулося до Віталія Дуброви за коментарем щодо позиції збірної України. Головний тренер команди наголосив: збірна бойкотує чемпіонат світу саме через допуск російських та білоруських дзюдоїстів.

Віталій Дуброва, головний тренер збірної України з дзюдо
Віталій Дуброва, головний тренер збірної України з дзюдо. Фото: Федерація дзюдо України

Також Дуброва звернув увагу на те, що Міжнародна федерація дзюдо навіть не провела перевірку спортсменів, які потрапили до заявки на чемпіонат світу - серед них низка представників ЦСКАЦентральний спортиний клуб армії. У рекомендаціях МОК від 28 березня 2023 року було вказано, що атлетів з контрактами зі збройними силами Росії чи Білорусі до змагань не мають допускати.

  • Про рішення IJF
"Звісно, дізналися через сайт IJF, адже вчора був останній день реєстрації спортсменів на чемпіонат світу. Ми чекали і сподівалися, що здоровий глузд переможе. На жаль, перемогли російські рублі".
  • Про заявку Росії та Білорусі на чемпіонат світу з дзюдо

"Спочатку побачили заяву Міжнародної федерації дзюдо, про допуск, традиційні "місток до миру", тобто як завжди пишуть, "раді вітати спортсменів з Росії та Білорусі на чемпіонаті світу. Триває олімпійській відбір й усі спортсмени мають бути в рівних умовах.

А десь хвилин за 15 з'явилася заявка, так званої, російської команди нейтральних атлетів. А ввечері додали ще й білоруських дзюдоїстів - хлопця й дівчину. У нас правило, що можуть брати участь в першості континенту спортсмени з першої сотні, а додали білоруса й білоруску, які не входять до цієї когорти - 215-ий і 175-а, здається".

"У списку росіян практично всі спортсмени причетні до силових структур або входять до ЦСКА чи Росгвардії. Тим паче, в інтернеті купа фотографій, де вони у військовій формі, з Шойгу фотографуються, нагороди отримують. Тобто казати, що був якийсь моніторинг, звісно ніхто цього не робив, якась формальність".
  • Про реакцію української федерації дзюдо

"Ми на завтраПонеділок, 1 травня. готуємо офіційну заяву, бо сьогодні неділя, і вона не матиме такого розголосу. А завтра на ранок опублікуємо, і президент федерації Михайло Кошляк виїжджає в Катар, адже в Досі 4 та 5 травня відбудеться світовий конгрес. Він буде там і готує промову, намагатимемось боротися. Але дуже важко в нашому виді спорту, бо все це кулуарно вирішується. Все настільки "некрасиво", м'яко кажучи".

  • Про реакцію дзюдоїстів на рішення IJF

"Спортсмени розчаровані, бо вже і хлопці, й дівчата почали вагу ганяти. Усе ж таки, це був перший чемпіонат світу для багатьохУ складі збірної України на чемпіонат світу було шість дебютантів.".

  • Про подальші плани через пропуск чемпіонату світу

"Готуватимемось далі, і планується, що 25-27 травня поїдемо на Гран-прі в Австрії. Сподіваємось, що представників країни-агресорок там не буде".

Чемпіонат світу з дзюдо відбудеться з 7 до 13 травня у Досі. Крім медалей, спортсмени боротимуться за здобуття очок, які будуть йти в олімпійський рейтинг - саме він визначатиме відбір на Олімпіаду-2024 у кожній ваговій категорії.

Збірна України з дзюдо: що відомо

Читайте також: Міжнародна федерація спортивної стрільби підтримала рекомендації МОК щодо повернення атлетів з РФ та Білорусі
На початок