"Як можна проявляти таку неповагу?" Дзюдоїст Богдан Ядов відреагував на рішення IJF повернути росіян до змагань

"Як можна проявляти таку неповагу?" Дзюдоїст Богдан Ядов відреагував на рішення IJF повернути росіян до змагань

"Як можна проявляти таку неповагу?" Дзюдоїст Богдан Ядов відреагував на рішення IJF повернути росіян до змагань
Богдан Ядов. Фото: International Judo Federation

Дзюдоїстів з РФ та Білорусі допускатимуть у нейтральному статусі.

Дзюдоїст Богдан Ядов відреагував на допуск російських та білоруських спортсменів до змагань під егідою Міжнародної федерації дзюдо (IJF). Українець опублікував пост у контексті цього рішення на своїй сторінці в Instagram.

У березні 2023 року Міжнародний олімпійський комітет (МОК) рекомендував міжнародним федераціям допустити атлетів з Росії та Білорусі у нейтральному статусі. На рекомендацію МОК Міжнародна федерація дзюдо відреагувала у квітні.

Напередодні старту чемпіонату світу-2023 з дзюдо IJF допустила російських та білоруських спортсменів у нейтральному статусі. Як зазначив Виконавчий комітет організації, до змагань під егідою федерації допускатимуться лише дзюдоїсти, які пройдуть ретельну перевірку. Однак на перший же міжнародний турнір з дзюдо Росія заявила щонайменше сім спортсменів, які мають військове звання та входять до ЦСКА.

Читайте також: Міжнародна федерація дзюдо дозволила змагатися росіянам та білорусам у нейтральному статусі

Богдан Ядов у своєму дописі написав, що рішення IJF ставить під сумнів участь спортсмена у світовій першості з дзюдо. Атлет зазначив, що допуск росіян та білорусів у останній можливий день для подачі заявки на чемпіонат світу є неповагою українських дзюдоїстів.

"Чемпіонат світу завжди був моєю мрією і вона дуже близька. IJF допустила спортсменів з Росії та Білорусі. Не буду писати про справедливість, я давно зрозумів, що її немає, але чому в останній день. Коли я три місяці віддавав всі сили і готувався до здійснення своєї мрії, як можна проявляти таку неповагу до наших дзюдоїстів? Чи може ви злякалися реакції світу, тоді це ще більш обурливо", – написав Ядов.

Після допуску до чемпіонату світу з дзюдо росіян та білорусів збірна України ризикує пропустити турнір через наказ Міністерства молоді та спорту. Офіційного рішення стосовно цього наразі немає, однак про готовність пропустити світову першість в разі допуску росіян заявив тренер збірної України з дзюдо – Віталій Дуброва.

Хто такий Богдан Ядов

  • Богдан Ядов – 26-річний український дзюдоїст з Києва.
  • Наразі Ядов посідає шосте місце у світовому рейтингу дзюдоїстів.
  • Чемпіон Європи 2022 року у ваговій категорії до 66 кг.
  • П'ятиразовий призер турнірів серії IJF Grand Slam (одне "золото" та чотири "бронзи").
  • На рівні турнірів серії IJF Grand Prix Ядов здобув три нагороди – "срібло" та дві "бронзи".
Читайте також: Богдан Ядов уперше в кар'єрі виграв "золото" змагань серії Грендслем з дзюдо
На початок