Росія подала заявку на участь у ЧС-2023 з дзюдо: команду зареєстрували як "Індивідуальних нейтральних атлетів"

Росія подала заявку на участь у ЧС-2023 з дзюдо: команду зареєстрували як "Індивідуальних нейтральних атлетів"

Росія подала заявку на участь у ЧС-2023 з дзюдо: команду зареєстрували як "Індивідуальних нейтральних атлетів"
. Дзюдоїст Башаєв, фото: AP

Чи змагатиметься Україна на турнірі – невідомо.

Дзюдоїсти з Росії зареєстровані для участі у чемпіонаті світу-2023. Заявка команди, яка називається як "Індивідуальні нейтральні атлети" вказана на офіційному сайті IJF.

Заявка "Індивідуальних нейтральних атлетів" з'явилася на сайті IJF майже одразу після публікації рішення Міжнародної федерації дзюдо про допуск до міжнародних змагань атлетів з Росії та Білорусі.

При цьому у заяві IJF про повернення до змагань росіян та білорусів було вказано, що їх допустять лише після перевірки.

Читайте більше: Міжнародна федерація дзюдо дозволила змагатися росіянам та білорусам у нейтральному статусі

У заявці цієї "команди" на чемпіонат світу – 17 атлетів (8 чоловіків та 9 жінок).

Заявка "Індивідуальних нейтральних атлетів"
Заявка "Індивідуальних нейтральних атлетів".

Хто у заявці "Індивідуальних нейтральних атлетів" на ЧС-2023 з дзюдо

Суспільне Спорт знайшло інформаці про щонайменше 7 дзюдоїстів із заявки "індивідуальних нейтральних атлетів" на офіційному сайті ЦСКА.

  • Чоловіки: Ніяз Ільясов – старший лейтенант ЗС РФ (ЦСКА), Тамерлан Башаєв – старший сержант ЗС РФ (ЦСКА), Міхаїл Ігольніков – прапорщик ЗС РФ (ЦСКА), Інал Тасоєв – прапорщик ЗС РФ (ЦСКА)
  • Жінки: Алекксандра Бабінцева – лейтенантка ЗС РФ (ЦСКА), Мадіна Таймазова – прапорщиця ЗС РФ (ЦСКА), Сабіна Гільязова – ЦСКА

У рекомендації МОК, ухваленій у березні 2023 року, було вказано, що спортсменів з контрактами зі збройними силами Росії чи Білорусі до змагань не повинні допускати.

Кілька днів тому у коментарі для Суспільне Спорт тренер збірної України Віталій Дуброва заявив, що Україна бойкотуватиме чемпіонат світу, якщо там будуть представники Росії.

"Якщо допустять хоч одного з росіян, ми не будемо брати участь у чемпіонаті світу. Будемо боротися за два тижні на Гран-прі в Австрії, це також ліцензійний турнір. Це буде така альтернатива, бо в Австрії їх точно не буде", – сказав Дуброва.

Суспільне Спорт звернулося за коментарем до федерації дзюдо України щодо подальших кроків і участі в чемпіонаті світу-2023.

На початок