Боксерська федерація США вийшла зі складу IBA та доєднається до новоствореної World Boxing

Боксерська федерація США вийшла зі складу IBA та доєднається до новоствореної World Boxing

Боксерська федерація США вийшла зі складу IBA та доєднається до новоствореної World Boxing
. AP Photos

Нова організація претендує на визнання з боку МОК та проведення олімпійських змагань.

USA Boxing — організація, що опікується боксом у США — оголосила про припинення свого членства в Міжнародній боксерській асоціації (IBA).

IBA з 2019 року не визнається Міжнародним олімпійським комітетом. Той звинувачував Асоціацію в надмірній фінансовій залежності від російського "Газпрому" та проблемах з управлінням. Через це боксу ризикувало виключення з програми літньої Олімпіади 2028 року.

Від початку повномасштабного російського вторгнення до України IBA також стала єдиною спортивною федерацією, що повністю поновила Росію та Білорусь у правах. На турнірах організації боксерам двох країн дозволяють змагатися під державними прапорами та символікою.

Від початку року США вже відмовлялися брати участь у чоловічому та жіночому чемпіонатах світу, які проводила IBA. Тоді це пояснили "сукупністю всіх факторів", включно з позицією Асоціації щодо війни в Україні.

Що далі для США

USA Boxing після виходу зі складу IBA планує стати членом World Boxing — новоствореної організації, що у квітні заявила про свої наміри здобути визнання МОК та проводити олімпійські боксерські турніри.

Читайте також: Бокс ризикує не потрапити до програми Олімпіади-2028 через залежність IBA від російського "Газпрому": що про це відомо

Представники USA Boxing увійшли до керівної ради World Boxing спільно з колегами з Великої Британії, Німеччини та Нідерландів, серед інших країн. Сама ж американська федерація планує отримати повноцінне членство найближчим часом.

"USA Boxing негайно розпочне процес подання [заявки на членство] у World Boxing та надасть її у перший день, 1 травня 2023 року або близько того", — стверджує виконавчий директор Майк МакЕті.

Що відомо

  • США є найтитулованішою країною в історії боксерських олімпійських турнірів, з доробком у 50 золотих медалей та 117 нагород усіх ґатунків.
  • В IBA назвали дії засновників World Boxing "шахрайським нападом" та заявили про намір накласти санкції на всіх, хто доєднається до нової організації.
  • Минулого року МОК затвердив альтернативний формат кваліфікації на олімпійські змагання з боксу через позицію щодо IBA. У статусі відбіркових зможуть виступати континентальні турніри, як-от Європейські або Азійські ігри. Також МОК наступного року збирається провести два відокремлених кваліфікаційних турніри.
На початок