Спортсменів з РФ не змушуватимуть письмово засудити вторгнення до України для повернення до змагань — директор ASOIF

Спортсменів з РФ не змушуватимуть письмово засудити вторгнення до України для повернення до змагань — директор ASOIF

Спортсменів з РФ не змушуватимуть письмово засудити вторгнення до України для повернення до змагань — директор ASOIF
. Франческо Річчі Бітті. Фото: ASOIF

З безпекових міркувань.

Російські та білоруські спортсмени будуть змушені підписати декларацію, в якій зобов'язатимуться відповідати критеріям нейтральності, для повернення до міжнародних змагань. Про це заявив президент Асоціації міжнародних олімпійських федерацій з літніх видів спорту (ASOIF) Франческо Річчі Бітті.

Навесні Міжнародний олімпійський комітет радив федераціям повернути росіян та білорусів до індивідуальних змагань на суворих умовах нейтралітету. Зокрема, такі спортсмени мусять публічно не висловлюватися на підтримку російського вторгнення до України та не пов'язані зі збройними та силовими структурами двох країн.

Водночас у спортивній спільноті постали питання про практичну імплементацію нових рекомендацій МОК. А міністерка спорту Великої Британії Люсі Фрейзер закликала додати до критеріїв відбору відсутність державного фінансування спортсменів РФ та Білорусі, що є порушенням нейтралітету.

Річчі Бітті пояснив, що наразі ведеться розробка декларацій для російських та білоруських спортсменів. За словами функціонера, від атлетів не вимагатимуть письмово висловлюватися проти російського вторгнення з безпекових міркувань.

"Ці атлети отримають на підпис декларацію. Але їх не проситимуть вказувати, що вони виступають проти війни — в Росії [за це передбачена] кримінальна справа", — розповів італієць виданню L'Equipe.

"Ми в процесі розробки декларації, маємо юридичну допомогу. Пілоти Формули-1 вже це роблять [підписують]. Федерації на кшталт плавання вже попереду, ми спробуємо це все збалансувати, але це нелегко".

"Існує й інше делікатне питання — контроль [за дотриманням критеріїв відбору]. Ми вивчаємо можливість довірити це завдання Спортивному арбітражному суду. Але поки це не офіційно".

Наразі підписати декларацію для повернення до змагань вимагають від росіян та білорусів на тенісному Вімблдоні. Як повідомляють організатори, частина місцевих спортсменів вже пристала на їхні умови.

До яких видів спорту повернули спортсменів РФ та Білорусі

Повернення РФ до спорту: що відомо

  • До індивідуальних змагань росіян не погодилися повернути в легкій атлетиці, серфінгу й бадмінтоні.
  • Також оновлені рекомендації МОК не впливатимуть на поточні санкції проти російської та білоруської збірних у командних видах спорту, як-от баскетболі, хокеї та футболі.
  • Чи зможуть росіяни з білорусами змагатися в нейтральному статусі на прийдешній літній Олімпіаді-2024 в Парижі, у МОК досі не визначилися.
На початок