Збірна України з гандболу зберігає шанси на вихід на чемпіонат Європи-2024: що для цього потрібно

Збірна України з гандболу зберігає шанси на вихід на чемпіонат Європи-2024: що для цього потрібно

Збірна України з гандболу зберігає шанси на вихід на чемпіонат Європи-2024: що для цього потрібно
. Збірна України з гандболу. Фото: ФГУ

Україна має одразу два варіанти, щоб продовжити участь на турнірі.

Відбір чемпіонату Європи з гандболу підходить до завершення. У восьми групах відбулося по п'ять матчів, для визначення всіх учасників Євро-2024 збірним залишається провести один тур.

Боротьбу за вихід на Євро веде і збірна України. "Синьо-жовті" за підсумками п'яти турів здобули лише одну перемогу та йдуть на останньому місці в турнірній таблиці.

Група 4. Турнірна таблиця

 1. Австрія — 10 очок (5 матчів), +21 (різниця голів)
 2. Румунія — 4 (5), +5
 3. Фарерські острови — 4 (5), -5
 4. Україна — 2 (5), -21

Попри останнє місце збірна України з гандболу зберігає шанси на вихід на чемпіонат Європи. Суспільне Спорт розповідає про всі можливі розклади для українських гандболістів перед заключним туром.

Формат виходу на Євро-2024 з гандболу: хто і як виходить

 • Автоматично: перше та друге місце кожної групи;
 • Треті місця: чотири з восьми найкращих збірних.

На чемпіонаті Європи зіграють 24 збірні, чотири з них були визначені ще перед кваліфікацією: Німеччина (у статусі господаря), Іспанія, Швеція та Данія (топ-3 Євро-2022). Кваліфікація має визначити ще 20 учасників Євро-2024.

Перед заключним туром відомі 11 з 20 учасників чемпіонату Європи-2024. Серед них і Австрія, що грає в групі України: здобула п'ять перемог та є недосяжною для переслідувачів.

Збірна України у боротьбі за вихід на Євро-2024: яка ситуація перед останнім туром

 • Заключний матч Україна зіграє проти Румунії, Фарери - проти Австрії. У разі перемоги українців та австрійців у трьох команд буде рівність очок - по 4 за підсумками групового етапу.
 • Україна, у разі перемоги, може посісти друге, третє і навіть четверте місце.
 • Якщо Україна фінішує на другому місці - напряму вийде на чемпіонат Європи. У разі, якщо українці стануть третіми, їхня доля визначатиметься за допомогою рейтингу збірних, які посядуть відповідні місця в інших групах.

За умов рівності очок між Україною, Румунією та Фарерами долю розподіл місця визначатимуть додаткові показники. Вони формуватимуться завдяки мінітурніру: враховуватимуться лише особисті матчі збірних між собою:

 • Регламент визначення найкращої збірної у "мінітурнірі": 1. Очки. 2. Різниця м'ячів. 3. Кількість забитих. 4. Загальна різниця м'ячів.
 1. Румунія: 4 очки (3 матчі), +14 (різниця м'ячів)
 2. Фарерські острови: 4 (4), -3
 3. Україна: 2 (3), -11

Якими є варіанти фінішу України у відборі на Євро-2024?

Прямий вихід (друге місце)

 • Україна перемагає Румунію з перевагою у 13 та більше м'ячів, Австрія обігрує Фарери: 2. Україна, 3. Румунія, 4. Фарери.

Фініш на третьому місці

 • Україна перемагає Румунію з різницею у 9-12 м'ячів, Австрія обігрує Фарери - 2. Румунія, 3. Україна, 4. Фарери (завдяки кращій різниці м'ячів у мінітурнірі з Фарерами).
 • Україна перемагає Румунію з різницею у 9 м'ячів, Фарери не програють Австрії - 2. Фарери, 3. Україна, 4. Румунія (завдяки кращій різниці в особистих зустрічах з румунами).
 • Україна перемагає Румунію з різницею у 8 м'ячів і закидує не менше 23 голи, Австрія обігрує Фарери - 2. Румунія, 3. Україна, 4. Фарери (завдяки більшій кількості закинутих м'ячів, ніж у Фарер).
 • Україна перемагає Румунію з різницею у 8 м'ячів і закидує не менше 35 голів - 2. Фарери, 3. Україна, 4. Румунія (завдяки більшій кількості закинутих м'ячів, ніж у румун).

Кожен з результатів передбачає результативну перемогу України над Румунією. У разі перемоги українців з різницею у 7 та менше м'ячів чи її невиграшу збірна фінішує на останньому місці.

Якщо Україна фінішує на третьому місці, її результат порівнюватимуть з іншими командами, які займуть аналогічні позиції. При цьому у рейтингу третіх місць не враховуватимуться зустрічі з командами, які фінішують останніми.

Рейтинг третіх місць (перед шостим туром)

 1. Фарери (група 4) - 2 очки (3 матчі), -8 (різниця м'ячів)
 2. Греція (група 5) - 2 (3), -9
 3. Боснія і Герцеговина (група 7) - 2 (3), -18
 4. Італія (група 8) - 0 (3), -20
 5. Естонія (група 3) - 0 (3), -22
 6. Грузія (група 6) - 0 (3), -25
 7. Туреччина (група 1) - 0 (3), -28
 8. Словаччина (група 2) - 0 (3), -28

Збірна України з гандболу: що відомо

 • На попередньому Євро з гандболу чоловіча збірна України посіла четверте місце на груповому етапі.
 • Найкращий результат збірної України на континентальній першості – 11-те місце на чемпіонаті Європи 2002 року.
 • Чинними чемпіонами Європи з гандболу є шведи, які у попередньому фіналі обіграли Іспанію.
На початок