Керівників легкої атлетики Албанії усунули від спорту через фальсифікацію результату відбору до Олімпіади: що сталося

Керівників легкої атлетики Албанії усунули від спорту через фальсифікацію результату відбору до Олімпіади: що сталося

Керівників легкої атлетики Албанії усунули від спорту через фальсифікацію результату відбору до Олімпіади: що сталося
. Ізмір Смайлай. Фото: AP Photos

Як вимірювання вітру майже коштувало Ізміру Смайлаю місця на Іграх у Токіо.

Двох албанських спортивних функціонерів визнали винними у фальсифікації результату стрибуна в довжину Ізміра Смайлая, що дозволив йому кваліфікуватися на літню Олімпіаду 2020 року. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на Athletics Integrity Unit.

Смайлай не вкладався у норматив, необхідний для кваліфікації на Олімпіаду (8.22 метра). Та пройшов на турнір у Токіо за однією з двох універсальних квот, що дозволяють країні делегувати спортсмена на Ігри.

Для забезпечення такої квоти албанська сторона мусила надати підтвердження технічного рівня свого легкоатлета. До змагань в Японії Смайлай підходив у статусі володаря національного рекорду Албанії, у 2021 році стрибнувши на змаганнях у Тирані на 8.16 метра.

Утім, для затвердження рекорду стрибок Ізміра мусив відповідати нормам швидкості вітру. Згідно до легкоатлетичних правил, якщо вона перевищує 2 метра на секунду, рекорд не може бути веріфікований на жодному рівні.

У чому звинувачують албанську сторону

Athletics Integrity Unit стверджує, що у день рекордного стрибка Смайлая на змаганнях у Тирані не було встановлено обладнання, необхідне для вимірювання швидкості вітру.

Натомість напередодні Олімпійських ігор албанська легкоатлетична федерація надіслала до контролювального органу зфальсифіковане фото, що слугувало підтвердженням належної кваліфікації Смайлая.

Судді зняли звинувачення та тимчасову дискваліфікацію із самого легкоатлета. Натомість двох вищих посадовців федерації — президента Джерджі Рулі та генерального секретаря Ніколіна Діонісі — відсторонили від спортивної діяльності на п'ять та чотири роки відповідно.

Усі троє албанців "визнали, що на змаганнях не було обладнання для вимірювання швидкості вітру, а [надіслане] фото було зроблене в інший день", йдеться у дисциплінарному вердикті.

"Посадовці федерації мають підтримувати чесну гру й чистий спорт. Ми притягнемо їх до відповідальності за їхні дії, якщо докази вказують, що вони вчиняли інакше", — заявив голова правління AIU Девід Гоуман.

Хто такий Ізмір Смайлай

  • 30-річний албанський стрибун у довжину.
  • Чемпіон Європи зі стрибків у довжину в приміщенні 2017 року.
  • Учасник літніх Олімпійських ігор 2016-го й 2020-го років, де закінчував змагання за підсумками кваліфікації.
  • На Олімпіаді-2020 продемонстрував 17-й найкращий результат — 7.86 метра.
  • Особистий затверджений рекорд албанця — стрибок на 8.11 метра у 2019 році на національному чемпіонаті Албанії у Шкодері, що також є чинним найкращим національним результатом.
На початок