"Порушує умови нейтралітету". Британська міністерка спорту закликала до подальшого бану росіян з державним фінансуванням

"Порушує умови нейтралітету". Британська міністерка спорту закликала до подальшого бану росіян з державним фінансуванням

"Порушує умови нейтралітету". Британська міністерка спорту закликала до подальшого бану росіян з державним фінансуванням
. Люсі Фрейзер. Фото: AP Photos

Що сказала Люсі Фрейзер у своєму зверненні до МОК.

Міністерка спорту Великої Британії Люсі Фрейзер закликала не допускати до міжнародних змагань тих російських та білоруських спортсменів, що отримують державне фінансування.

Навесні Міжнародний олімпійський комітет радив спортивним федераціям повернути до своїх індивідуальних турнірів атлетів з російськими та білоруськими паспортами. Серед умов їхнього повернення — повний нейтралітет, непідтримка російського вторгнення до України, а також неприналежність до Збройних сил РФ та інших силових структур.

Утім, звертає увагу Фрейзер, у рекомендаціях не йдеться про державне фінансування. Міністерка також закликала МОК дати відповідь на "дуже багато невизначених питань".

"Ніде в рекомендаціях немає посилання на державне фінансування. Яке, як я вже зазначала, є порушенням умов нейтралітету", — наводить слова Фрейзер на зустрічі Ради Європи BBC.

"МОК мусить прояснити свою позицію або повернутися до етапу планування. Вирішити ті проблеми, які я сьогодні окреслила. Запровадити метод, який гарантує, що змагатися зможуть тільки дійсно нейтральні спортсмени".

Відсутність фінансування з боку російської та білоруської держав, зокрема, стало однією з вимог до тенісистів для повернення на Вімблдон у 2023 році. Відповідну позицію потенційні учасники турніру в Англії мусять затвердити, підписавши декларацію від організаторів.

Читайте також: "Повністю усвідомлюють". Частина тенісистів з РФ та Білорусі пристала на вимоги для участі у Вімблдоні-2023

Що відомо

  • У березні стало відомо, що британський уряд закликав найбільших спонсорів Олімпіади тиснути на МОК з вимогою не повертати росіян та білорусів до міжнародних змагань. Того ж місяця Комітет оприлюднив оновлені рекомендації для спортивних федерацій.
  • Водночас у МОК досі утримуються від відповіді, чи зможуть спортсмени з Росії та Білорусі змагатися на літніх Олімпійських іграх 2024 року в Парижі. Таку перспективу вже ставила під сумнів приймаюча сторона, зокрема міська голова Анн Ідальго та міністерка спорту Франції Амелія Удеа-Кастера.
  • В Україні у відповідь на оновлені рекомендації МОК на урядовому рівні заборонили українським збірним брати участь в одних змаганнях з росіянами та білорусами. В разі порушення цієї норми спортивні федерації можуть позбавити статусу національних, а з тим — і державного фінансування.
На початок