У Чехії спортсмени розкритикували колишнього президента Мілоша Земана. Він виступив за допуск росіян до Олімпіади

У Чехії спортсмени розкритикували колишнього президента Мілоша Земана. Він виступив за допуск росіян до Олімпіади

У Чехії спортсмени розкритикували колишнього президента Мілоша Земана. Він виступив за допуск росіян до Олімпіади
Російський вболівальник та олімпійська емблема. AP

Проти думки колишнього очільника виступили призери та переможці Олімпійських ігор.

Чеські спортсмени відреагували на заяву колишнього президента країни Мілоша Земана про потенційний бойкот Олімпіади у Парижі 2024 року. Представників чеського спорту цитує iDNES.

У березні Міжнародний олімпійський комітет (МОК) рекомендував міжнародним федераціям допустити до своїх змагань спортсменів з Росії та Білорусі у нейтральному статусі. Міжнародні керівні органи на рекомендацію МОК відреагували по-різному: частина з них допустила росіян та білорусів, решта – категорично відмовилась від цієї ідеї допоки в України триває війна.

Читайте також: ФІБА не допустила збірну Росії з баскетболу до кваліфікації на Олімпійські ігри 2024 року

На рівні політиків та країн рекомендація МОК також викликала реакцію. Частина з них готові бойкотувати Олімпійські ігри у Парижі, інші – ні. До останніх відноситься експрезидент Чехії Мілош Земан, який заявив, що бойкот Олімпіади для нього є незрозумілим.

Натомість чеські спортсмени висловили критику такій позиції. Бронзовий призер Олімпіади-2006 у складі збірної Чехії з хокею, воротар Домінік Гашек, назвав Земана давнім прихильником агресивної політики Росії.

"Пан Земан був великим прихильником агресивної політики Росії протягом усього свого перебування на посаді, і нікого не дивує, що він продовжує робити це навіть зараз. Людські життя були і залишаються другорядними для нього. Як звичайний громадянин, він має право висловлювати свою думку, якщо це не провокує насильство. Але не більше", – зазначив хокеїст.

Чинний віцепрезидент Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) чех Їржі Хамза також висловлює протилежну думку і виступає проти повернення росіян та білорусів до міжнародного спорту.

"Нам нема чого вирішувати і чому змінювати позицію. Ми також не згодні з рекомендацією МОК повернути росіян на змагання під нейтральним прапором. Вони повинні бути виключеними, поки не покинуть Україну", – сказав функціонер.

Срібний призер Олімпійських ігор 2012 веслувальник Ваврінець Граділек дотримується більш стриманого ставлення до свого колишнього президента, але вважає його думку стосовно росіян та білорусів у міжнародному спорті хибною.

"Я буду страшенно розчарований, якщо якимось чином російські спортсмени потраплять на Олімпіаду, тому що спорт - це пропаганда в Росії та інших авторитарних режимах. Надзвичайно важко погодитися з тим, що представники держави, яка тероризує мирне населення та чинить нереальні звірства в Україні, мають брати участь у спортивних змаганнях, хай навіть під білим нейтральним прапором", – сказав Граділек.

Повернення Росії до спорту: останні новини

На початок