Федерація тенісу України відреагувала на наказ Мінспорту про заборону участі в змаганнях з росіянами

Федерація тенісу України відреагувала на наказ Мінспорту про заборону участі в змаганнях з росіянами

Федерація тенісу України відреагувала на наказ Мінспорту про заборону участі в змаганнях з росіянами
Катаріна Завацька. Фото: ITF

В яких турнірах надалі братимуть участь національні команди України.

Федерація тенісу України не відряджатиме національні команди на змагання, в яких беруть участь спортсмени з Росії або Білорусі. Про це йдеться на офіційному сайті організації.

Таким чином у ФТУ відреагували на урядову заборону українським збірним змагатися на одних турнірах з росіянами й білорусами. У разі її порушення спортивні федерації позбавлятимуть статусу національних — відповідну зміну до положення у квітні затвердив Кабмін України.

ФТУ наголошує, що збірні України продовжать брати участь у провідних міжнародних тенісних турнірах, зокрема Кубку Девіса (чоловіки) та Кубку Біллі Джин Кінг (жінки). Національні команди РФ та Білорусі не допускаються до цих змагань від початку повномасштабного вторгнення до України минулого року.

"Федерація тенісу України планує відряджати офіційні делегації лише на матчі Кубка Девіса, Кубка Біллі Джин Кінг, зимові та літні командні Кубки Європи, Європейську індивідуальну першість. Наразі у цих змаганнях не планується участь представників Російської Федерації та Республіки Білорусь", — йдеться у заяві.

"Якщо ситуація зміниться та представники країн-агресорів будуть допущені до змагань, виїзди офіційних делегацій Федерації тенісу України на ці змагання будуть скасовані".

Відповідно до оприлюдненої заяви ФТУ, керівний орган на своєму рівні не перешкоджатиме індивідуальним виступам українців на турнірах ATP та WTA — їх участь у цих змаганнях не підпорядковується федерації.

Теніс у контексті повномасштабного вторгнення РФ

  • Чоловіча (ATP) й жіноча (WTA) тенісні асоціації дозволяють російським та білоруським тенісистам змагатися на своїх турнірах у статусі нейтральних спортсменів.
  • До дозволу представникам двох країн брати участь в індивідуальних турнірах з тенісу раніше апелював президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах, аргументуючи намагання МОК повернути росіян та білорусів до міжнародних змагань.
  • НОК України в особі президента Вадима Гутцайта від початку року розкритикував українських тенісистів і тенісисток за участь в одних турнірах зі спортсменами з Росії та Білорусі.

Повернення Росії до спорту: останні новини

  • Після затвердження нових рекомендацій від МОК росіян та білорусів допустили до індивідуальних змагань у чотирьох олімпійських видах спорту: тхеквондо, настільному тенісі, боротьбі та тріатлоні.
  • Водночас санкції проти спортсменів двох країн продовжили в легкій атлетиці. Також збірні РФ та Білорусі й надалі не будуть представлені у хокеї та баскетболі.
  • Влітку росіяни та білоруси в нейтральному статусі зможуть виступати й на тенісному Вімблдоні. Відповідне рішення організатори після минулорічного бойкоту ухвалили через тиск з боку керівних організацій.
На початок