"Поки в Україні немає боксу, ми не дамо йому бути в Росії". WBC не санкціонуватиме поєдинки росіян до кінця війни РФ

"Поки в Україні немає боксу, ми не дамо йому бути в Росії". WBC не санкціонуватиме поєдинки росіян до кінця війни РФ

"Поки в Україні немає боксу, ми не дамо йому бути в Росії". WBC не санкціонуватиме поєдинки росіян до кінця війни РФ
Російський боксер Раджаб Бутаєв. Фото: AP Photos

Це позиція організації від початку повномасштабного

Світова боксерська рада (WBC) не санкціонуватиме потенційний поєдинок за участі російських боксерів Дмитра Бівола та Артура Бетербієва. Про це розповів президент WBC – Маурісіо Сулейман.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну WBC виключила зі своїх рейтингів росіян та білорусів. У листопаді 2022 року організація продовжила безстрокове відсторонення російських та білоруських спортсменів через війну.

Дмитро Бівол (21-0, 11 КО) є чинним чемпіоном світу у напівважкій вазі за версією Світової боксерської асоціації (WBA), яка у грудні 2022 року поновила у правах боксерів з Росії та Білорусі. Натомість Артур Бетербієв (19-0, 19 КО) володіє у цій ваговій категорії чемпіонськими поясами WBO, WBC та IBF.

Представники Бівола та Бетербієва вели перемовини про чемпіонський поєдинок. У підсумку сторони не змогли домовитися через фінансові причини.

Однак Світова боксерська рада в будь-якому випадку не санкціонувала би поєдинок Бівола та Бетербієва. Тобто в очному протистоянні російські боксери не мали права визначити чемпіона за версією WBC. Причиною такої позиції є повномасштабне вторгнення Росії в Україну, після якого Світова боксерська рада не допускає поєдинків за участі російських боксерів.

"Бій пройшов би без нашого титулу. Це нинішня позиція WBC. Поки в Україна немає боксу, ми не дозволимо боксу бути в Росії. Принаймні від Світової боксерської ради. WBC не може санкціонувати будь-який бій Бівола через свою позицію щодо Росії", – сказав у коментарі Маурісіо Сулейман.

Артур Бетербієв у боксі виступає під прапором Канади, тому залишається чемпіоном світу попри виключення з рейтингу WBC російських боксерів.

Що відомо про відсторонення Росії у боксі

  • Восени 2022 року IBA стала першою великою міжнародною федерацією, що повністю поновила Росію та Білорусь у правах на тлі війни в Україні. Це призвело до масового бойкоту турнірів з боку України, США та країн Європи.
  • Україна бойкотуватиме чемпіонати світу з боксу через допуск туди атлетів з Росії та Білорусі.
  • У вересні 2022 року президент IBA росіянин Умар Крємльов зберіг свою посаду, коли на конгресі організації було вирішено не проводити нові вибори. Необхідність проведення останніх було зумовлено рішенням Спортивного арбітражного суду від червня минулого року.
На початок