Україна показала найкращий результат за шість років на Євро зі спортивної гімнастики: медальний залік

Україна показала найкращий результат за шість років на Євро зі спортивної гімнастики: медальний залік

Україна показала найкращий результат за шість років на Євро зі спортивної гімнастики: медальний залік
. Ілля Ковтун, фото: Getty Images

Одна з нагород – медаль найвищого гатунку.

У турецькому місті Анталія у неділю, 16 квітня, завершився чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики. На турнірі була представлена і збірна України.

Чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики проходив не тільки у контексті боротьби за особисті нагороди, але і як кваліфікаційний турнір на Олімпійські ігри у командних змаганнях. Для продовження боротьби за Париж-2024 у змаганнях потрібно було в Анталії потрапити до топ-13.

У чоловічому командному турнірі Україна посіла дев'яте місце. Натомість у жіночому українки стали 16-ми, втративши шанси на кваліфікацію до Олімпійських ігор 2024 року у команді. Найкращим особистим результатом українських гімнасток у Туреччині став виступ Єлизавети Губарєвої на різновисоких брусах – 20-те місце у кваліфікації.

Читайте також: Чоловіча збірна України зі спортивної гімнастики відібралася на ЧС. Він є відбірковим до Олімпіади-2024

Загалом збірна Україна претендувала на шість нагород чемпіонату Європи-2023 зі спортивної гімнастики. До п'яти фіналів пройшов Ілля Ковтун, а в ще одному "синьо-жовтих" представляв Ігор Радівілов.

За підсумком вирішального етапу змагань українські атлети здобули чотири нагороди Євро-2023. Ковтун виграв дебютне "золото" на цьому рівні, ставши першим на паралельних брусах, а також завоював "бронзу" у багатоборстві та вправах на перекладині. Нагорода Іллі на поперечині стала для України першою з 2009 року.

Окрім медалей, 19-річний легкоатлет на турнірі оновив особисті рекорди за результатами на паралельних брусах та кільцях: 15.433 та 13.733 бала відповідно.

Читайте також: Ілля Ковтун повторив національний рекорд за медалями на одному чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики

Ще одну медаль до заліку збірної України додав Ігор Радівілов. В опорному стрибку атлет посів третє місце, поступившись другому місцю 0.266 бала.

Усі медалі України на Євро-2023 зі спортивної гімнастики

  • "золото": Ілля Ковтун (паралельні бруси)
  • "бронза": Ілля Ковтун (багатоборство, поперечина), Ігор Радівілов (опорний стрибок)

Здобувши чотири нагороди на чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики, збірна України стала п'ятою в медальному заліку. Найбільше нагород на турнірі в Анталії здобула Велика Британія, яка виграла залік за медалями найвищого ґатунку та кількістю нагород загалом.

Востаннє Україна завершувала Євро зі спортивної гімнастики з чотирма медалями у 2017 році. Тоді на чемпіонаті Європи у Клуж-Напока три нагороди здобув Олег Верняєв та одну медаль виборов Ігор Радівілов.

Медальний залік чемпіонату Європи-2023 зі спортивної гімнастики: топ-5

  1. Велика Британія – 4 "золото" + 4 "срібло" + 1 "бронза" = 9
  2. Італія – 2 + 4 + 1 = 7
  3. Туреччина – 2 + 2 + 0 = 4
  4. Вірменія – 1 + 1 + 1 = 3
  5. Україна – 1 + 0 + 3 = 4

Що відомо про чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики

  • За всю історію участі в дорослих чемпіонатах Європи зі спортивної гімнастики Україна завоювала 122 медалі: 39 золотих, 31 срібну та 52 бронзових.
  • На попередньому чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики, який проходив в межах мультиспортивного Євро у Мюнхені, Україна здобула дві медалі: "срібло" Іллі Ковтуна у паралельних брусах та "бронза" Ігоря Радівілова в опорному стрибку.
  • Жіноча команда востаннє приносила нагороди дорослого Євро в 2021 році. Тоді Анастасія Бачинська, яка вже завершила кар'єру, стала бронзовою призеркою у фіналі на колоді.
На початок