Ілля Ковтун повторив національний рекорд за медалями на одному чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики

Ілля Ковтун повторив національний рекорд за медалями на одному чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики

Ілля Ковтун повторив національний рекорд за медалями на одному чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики
. Фото: European Gymnastics

Український гімнаст на Євро-2023 здобув три медалі.

Ілля Ковтун став четвертим українським гімнастом, який на одному чемпіонаті Європи виграв три нагороди. Це досягнення 19-річний спортсмен встановив на Євро-2023 у турецькій Антальї.

Ковтун провів у Туреччині третій для себе чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики на дорослому рівні. На попередніх двох турнірах він виграв "бронзу" у багатоборстві у 2021 році та "срібло" на Мультиспортивному Євро 2022 року.

На цьогорічному Євро Ілля Ковтун вийшов до п'яти фіналів. Гімнаст з найкращим результатом (85.432 бала) у кваліфікації багатоборства пройшов до фіналу змагань, а також претендував на медалі у вільних вправах, на коні, паралельних брусах та поперечині.

Першу медаль Євро Ковтун здобув у багатоборстві, де з результатом 83.032 бала став третім. Наступні фінали чемпіонату Європи-2023 за участі Іллі були розділені на два змагальні дні. У суботу, 15 квітня, відбулись вирішальні змагання на коні та у вільних вправах, а у наступний день Євро відбулись фінали на паралельних брусах та поперечині.

Читайте також: Ілля Ковтун виступив у двох окремих фіналах Євро-2023 з гімнастики: результати українця

У перший день фіналів Ковтун не виграв жодної медалі, посівши п'яте те шосте місце на коні та у вільних вправах відповідно. Натомість на паралельних брусах Ілля з результатом 15.166 здобув дебютне "золото" чемпіонату Європи у своїй кар'єрі, а на поперечині став третім, виграв для України у цій дисципліні першу медаль Євро з 2009 року.

З трьома медалями Євро-2023 Ілля Ковтун став четвертим українцем, який виграв стільки медалей протягом однієї континентальної першості. Востаннє це вдавалось Ігорю Радівілову на чемпіонаті Європи 2020 року.

При цьому Ковтун - лише другий гімнаст в історії, що здобув усі три нагороди в особистому турнірі. У 2017 році це вдалося Олегові Верняєву.

Рекордсмени України за медалями на одному Євро зі спортивної гімнастики

  • Олег Верняєв (Євро-2014) – "золото" (паралельні бруси), "бронза" (командне багатоборство, опорний стрибок)
  • Олег Верняєв (Євро-2017) – "золото" (особисте багатоборство, паралельні бруси), "бронза" (опорний стрибок)
  • Ігор Радівілов (Євро-2020) – "золото" (командне багатоборство, опорний стрибок), "бронза" (кільця)
  • Ілля Ковтун (Євро-2023) – "золото" (паралельні бруси), "бронза" (особисте багатоборство, поперечина)

Хто такий Ілля Ковтун

  • 19-річний спортивний гімнаст, який представляє Черкаську область.
  • Ковтун - учасник Олімпійських ігор-2020 у Токіо, де посів 11-те місце в багатоборстві.
  • На рахунку Ковтуна одна медаль чемпіонатів світу ("срібло" у 2021 році в багатоборстві), а також п'ять на рівні континентальних першостей.
  • У 2023 році Ковтун виступив на трьох етапах Кубка світу, де здобув чотири медалі (три у паралельних брусах та одну у вільних вправах).
  • У грудні 2021 року Ілля Ковтун отримав іменний елемент.
На початок