У Вірменії на відкритті Євро з важкої атлетики підпалили прапор Азербайджану. Країна відкликала збірну зі змагань

У Вірменії на відкритті Євро з важкої атлетики підпалили прапор Азербайджану. Країна відкликала збірну зі змагань

У Вірменії на відкритті Євро з важкої атлетики підпалили прапор Азербайджану. Країна відкликала збірну зі змагань
. Photolure / Vahram Baghdasaryan

Як відреагували на інцидент в азербайджанському МЗС.

У вірменському Єревані на церемонії відкриття чемпіонату Європи з важкої атлетики підпалили державний прапор Азербайджану.

Континентальна першість у Вірменії має розпочатися в суботу, 15 квітня. Старту змагань передувала церемонія відкриття, на якій фігурували прапори всіх держав-учасниць.

Через інцидент з державним прапором Азербайджан відкликав усіх спортсменів, що мали боротися за медалі Євро-2023.

Що сталося

Під час церемонії в Єревані на сцену вийшла дівчина з прапором Азербайджану. До неї підбіг чоловік, який підпалив стяг та забрав його зі сцени.

Як повідомляє агентство AZERTAC, чоловік згодом був затриманий службою охорони. На сцену винесли новий державний стяг Азербайджану.

"Радио Азатутюн" інформує, що чоловіком на сцені був дизайнер Арам Ніколян. Після кількох годин у слідчому відділі поліції його відпустили.

  • Відео з Єревану:

Як відреагували в Азербайджані

З офіційною заявою у відповідь на інцидент виступило Міністерство закордонних справ Азербайджану. Його спікер Айхан Хаджизада розкритикував організаторів за недотримання правил безпеки на місці проведення церемонії.

"Ми засуджуємо спалення національного прапору Азербайджану на церемонії відкриття чемпіонату Європи з важкої атлетики у Вірменії. Викликає стурбованість, що організаторами не було вжито жодних безпекових заходів проти таких ненависницьких дій. Порушників має бути покарано належним чином", — йдеться у дописі в Twitter.

На турнірі у Вірменії мали виступити чотири азербайджанські спортсмени. Утім, їх усіх відкликають з турніру за рішенням місцевої важкоатлетичної федерації.

"В умовах, що панують у Вірменії, в атмосфері ненависті, нездатності забезпечити безпеку, а також через психологічний тиск нормальна участь азербайджанських спортсменів у змаганнях неможлива. Враховуючи усе це, було ухвалено рішення про повернення азербайджанських спортсменів на батьківщину", — розповів виданню Report.az очільник пресслужби федерації Кянан Масталієв.

"Наша команда повертається до Азербайджану. Вірменія мусить забезпечити її безпечне повернення".

Що відомо

  • Вірменія та Азербайджан ведуть тривалий конфлікт за контроль над Нагірним Карабахом. Збройні зіткнення у регіоні ведуться з 1980-х років.
  • Виступ на Євро з важкої атлетики мав стати лише третім для азербайджанців на території Вірменії за часів незалежності.
  • Збірну України на чемпіонаті Європи представлятиме команда з 17 атлетів. На турнірі розіграють по 10 комплектів нагород серед чоловіків та жінок.
На початок