"Шахрайський напад". В IBA відреагували на створення конкурентної міжнародної федерації з боксу

"Шахрайський напад". В IBA відреагували на створення конкурентної міжнародної федерації з боксу

"Шахрайський напад". В IBA відреагували на створення конкурентної міжнародної федерації з боксу
. Умар Кремльов, фото: IBA

Які санкції запроваджуватиме IBA проти прихильників нової організації.

Міжнародна боксерська асоціація (IBA) відреагувала на створення нової боксерської федерації World Boxing. Заяву з відповіддю було оприлюднено на сайті IBA.

Започаткована у квітні World Boxing претендує на майбутнє визнання з боку Міжнародного олімпійського комітету, якого у 2019 році позбавили IBA. Асоціацію не допустили до проведення олімпійських турнірів з бокcу 2020-го та 2024 років.

Зокрема, МОК звинувачує IBA в надмірній фінансовій залежності від російської газовидобувної компанії "Газпром". Також там звертають увагу на управлінську кризу в асоціації, президентом якої зі скандалом було переобрано росіянина Умара Крємльова.

Через конлфікт між МОК та IBA, яка звинувачує комітет в "дискримінації", бокс може залишитися поза програмою Олімпіади-2028. Проведення турніру в Лос-Анджелесі, втім, можуть довірити World Boxing — за умови, що та отримає визнання з боку МОК.

Як відреагували в IBA

У своїй заяві Асоціація назвала амбіції World Boxing "шахрайським нападом на її автономію".

"У шахрайських міжнародних федераціях та спланованих переворотах немає нічого нового для спорту. І як у будь-якій організації з належним управлінням, у нас існують механізми для захисту Асоціації, її членів та, насамкінець, спортсменів", — розповів генеральний секретар IBA Джордж Єролімпос.

"Проте є неприйнятним той факт, що численні управлінські реформи, які проводить IBA, залишаються непоміченими. А наш шлях до олімпійського визнання був наперед визначеним тупиком".

"Для всіх, хто залучений у створення шахрайської міжнародної організації, та країн, які називають себе її членами, немає сумнівів, що IBA залишить за собою право вимагати відшкодування збитків — від будь-кого, хто перешкоджає діяльності Асоціації та її репутації або намагається досягти її виключення з олімпійської родини".

В IBA також перелічили санкції, які запровадять проти всіх, хто вирішить доєднатися до Boxing World. Національні федерації, що вступатимуть до іншої організації, позбавлять членства в IBA, а покарання для окремих спортсменів, офіційних осіб та збірних визначатиме трибунал Асоціації.

У самій World Boxing пояснюють: свої турніри організація проводитиме паралельно зі змаганнями IBA й допускатиме до них учасників, заявлених на турніри іншої міжнародної федерації.

Що відомо

  • До організації олімпійського турніру 2024 року в Парижі МОК залучив окрему виконавчу раду, а також запровадив новий процес відбору на змагання.
  • Кваліфікація на Олімпіаду відбуватиметься на регіональних змаганнях, як-от Європейські або Азійські ігри. Також у 2024 році МОК планує організувати два світових відбіркових турніри.
  • Федерація боксу України є чинним членом IBA. У грудні 2022 року з ФБУ зняли скандальну дискваліфікацію та визнали Кирила Шевченка її президентом.
  • Восени IBA стала першою великою міжнародною федерацією, що повністю поновила Росію та Білорусь у правах на тлі війни в Україні. Це призвело до масового бойкоту турнірів з боку України, США та країн Європи.
На початок