Збірна України зі спортивної гімнастики не відібралась на ЧС-2023 у жіночій командній першості: що це означає

Збірна України зі спортивної гімнастики не відібралась на ЧС-2023 у жіночій командній першості: що це означає

Збірна України зі спортивної гімнастики не відібралась на ЧС-2023 у жіночій командній першості: що це означає
Скріншот з трансляції

Команда у підсумку посіла 16-те місце.

Жіноча збірна України зі спортивної гімнастики не відібралася на чемпіонат світу 2023 року. Це сталося після кваліфікації чемпіонату Європи-2023 у турецькій Анталії.

Україна розпочала Євро зі спортивної гімнастики 2023 року виступами чоловіків. За підсумками стартового дня змагань "синьо-жовті" пройшли до шести фіналів у окремих видах та посіли дев'яте загальнокомандне місце.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики. Дивіться прямі трансляції фіналів Євро-2023 наживо на сайті Суспільне Спорт та на місцевих каналах Суспільного Мовлення 13-16 квітня.

Жіноча збірна України вийшла на старт у другий змагальний день. Його українська команда провела у складі чотирьох гімнасток: Анна Лащевська, Єлизавета Губарєва, Ілона Крупа та Діана Савельєва. Окрім боротьби за фінали в особистому багатоборстві та на окремих снарядах, українки змагалися за можливість потрапити на чемпіонат світу. Вихід на світову першість давало місце у топ-13 турніру, в якому взяли участь 27 збірних.

Українські гімнастки виступили у другій ротації. За підсумками окремих снарядів жодна представниця України не кваліфікувалась до фіналів. За підсумками кваліфікації жіноча збірна України загалом здобула 144.029 бала та посіла 16-те загальнокомандне місце. Від 13-го місця, яке посіла команда Чехії, "синьо-жовтих" відділи всього 1.5 бала.

Що означає результат України у жіночих змаганнях на Євро-2023

  • Команда не кваліфікувалась на чемпіонат світу зі спортивної гімнастики.
  • Жіноча збірна України не зможе відібратися на Олімпійські ігри у Парижі 2024 року. Командні квоти на Олімпіаду розіграються на світовій першості в Антверпені.
  • У порівнянні з виступом на Євро-2023 Україна втратила чотири позиції у загальнокомандному рейтингу – падіння з 12-го на 16-е місце.

Що відомо

  • На попередній світовій першості в Ліверпулі Україна здобула лише одну медаль - "бронза" Ігоря Радівілова в опорному стрибку.
  • На попередні Олімпійські ігри у Токіо Україна відібралася у чоловічий командний турнір. У складі Іллі Ковтуна, Петра Пахнюка, Ігоря Радівілова та Євгена Юденкова українці посіли сьоме місце.
  • Жіноча команда востаннє приносила нагороди дорослого Євро в 2021 році. Тоді Анастасія Бачинська, яка вже завершила кар'єру, стала бронзовою призеркою у фіналі на колоді.
Читайте також: Україна здобула чотири медалі на другому етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики: результат
На початок