НОК України схиляє федерації "з невизначеною позицією" до відсторонення російських та білоруських спортсменів

НОК України схиляє федерації "з невизначеною позицією" до відсторонення російських та білоруських спортсменів

НОК України схиляє федерації "з невизначеною позицією" до відсторонення російських та білоруських спортсменів
. Вадим Гутцайт. Фото: Facebook / vgytzait

Яких заходів уживають в керівній олімпійській організації країни.

У Національному олімпійському комітеті України провели переговори з федераціями із "невизначеними позиціями" щодо неможливості допуску до змагань спортсменів з Росії та Білорусі. Про це йдеться на офіційному сайті організації.

Міжнародний олімпійський комітет у березні рекомендував спортивним федераціям допускати атлетів з двох країн до індивідуальних змагань. Такі спортсмени мусять не підтримувати воєнну агресію проти України й виступатимуть на турнірах виключно на умовах нейтралітету.

Навесні росіянам та білорусам вже дозволили змагатися у фехтуванні та боротьбі. Розглядає таку можливість й Міжнародна федерація плавання. Водночас деякі федерації наразі не визначилися, як реагувати на оновлені рекомендації МОК.

Саме з очільниками таких організацій провів переговори президент НОК Вадим Гутцайт. Зокрема, йдеться про Міжнародні федерації спортивного скелелазіння (IFSC), спортивної стрільби (ISSF) та Міжнародний союз сучасного п'ятиборства (UIPM).

Українська сторона у своїх зверненнях до керівництва федерацій "апелює до зібраних фактів та публічних свідчень про приналежність російських і білоруських спортсменів до військових формувань, підтримку військової спецоперації в Україні, а також порушення принципів Олімпійської хартії та визначених МОК умов «нейтральності»", значають у Комітеті.

Водночас в ISSF у березні висловили сподівання на консенсус щодо повернення до своїх змагань спортсменів з РФ та Білорусі. Президент організації Лучано Россі з цього приводу ініціював переговори з очільником МОК Томасом Бахом.

Читайте також: Міжнародна федерація стрілецького спорту планує допустити атлетів з Росії та Білорусі до міжнародних змагань

Повернення Росії до спорту: останні новини

  • Наприкінці березня Уряд України ухвалив рішення про бойкот змагань, на яких будуть представлені спортсмени з Росії. За його порушення проти спортивних федерацій та окремих спортсменів можуть бути запроваджені санкції.
  • Організатори тенісного Вімблдону дозволять повернутися на турнір учасникам з РФ та Білорусі після минулорічного бойкоту. Рішення пояснили тиском з боку керівних тенісних організацій та ризиком подальших санкцій.
  • Зі свого боку, Німеччина на офіційному рівні погрожує не видавати російським спортсменам візи для участі на місцевих турнірах. Відповідну заяву зробила міністерка внутрішніх справ країни Ненсі Фезер.
На початок