Олімпійському чемпіону зі штовхання ядра не зарахували новий світовий рекорд, встановлений у 2023 році: у чому причина

Олімпійському чемпіону зі штовхання ядра не зарахували новий світовий рекорд, встановлений у 2023 році: у чому причина

Олімпійському чемпіону зі штовхання ядра не зарахували новий світовий рекорд, встановлений у 2023 році: у чому причина
. AP Photo/David J. Phillip

При цьому Раян Краузер залишився світовим рекордсменом.

Світова легка атлетика (World Athletics) не зарахувала світовий рекорд Раяна Краузера у штовханні ядра у приміщенні. Про це повідомляє NBC Sports з посиланням на представника організації.

Олімпійський чемпіон 2016-го та 2020 років Раян Краузер у лютому 2023 року взяв участь у легкоатлетичному турнірі Simplot Games у американському Покателло. На змаганнях спортсмен показав результат 23.38 м.

Читайте також: Олімпійський чемпіон Краузер побив світовий рекорд у штовханні ядра. Йому належать три топрезультати в історії

Показник у Покателло не тільки став новим рекордом у приміщенні, а найкращим результатом у штовханні ядра в історії. Цим досягненням Раян Краузер на один сантиметр покращив свій же світовий рекорд, який був встановлений у Юджині у 2021 році - 23.37 м.

У лютому World Athletics підтвердила новий рекорд Краузера, однак менше, ніж через два місяці в організації його переглянули. Представник Всесвітньої федерації легкої атлетики заявив, що результат Краузера у Покателло скасований через те, що об'єкт, де проходили змагання, не був сертифікований. Ба більше, місце для штовхання ядра було визнано таким, що не відповідає правилам Світової легкої атлетики.

В організації не уточнили, що саме стало причиною невідповідності. Як пише NBC Sports, причиною скасування результату Краузера може бути те, що місце для штовхання ядра у Покателло знаходилось на неправильній висоті. Однак цю ідею відкинув сам Раян Краузер, який написав про це коментар у Instagram.

"Сегмент був з фанери товщиною 3/4 дюйма на газоні з гумовим матом навколо, але не під ним. Правило 1:1000 для рівного поля означає, що відхилення на 1 м з висоти 1000 м або менше є законним. 3/4 дюйма = 1,9 сантиметра = 0,019 метра висоти сегмента, що за правилом 1:1000 дає 19 м. Отже, кидок менше 19 м не буде зарахований, але 23 м більше 19 м, тобто відхилення висоти менше ніж 1:1000, що є законним за правилами World Athletics. Це не нова проблема, це причина, по якій ми повинні ставити мати, використовуючи подвійний фанерний сегмент, тому що тоді це кільце піднімається і порушує правило 1:1000. Тому я дійсно не розумію, звідки взялося це правило", - написав Краузер.

Попри скасування рекорду у Покателло Раян Краузер залишається його автором. Легкоатлет встановив його у американському Юджині у 2021 році - штовхнув ядро на 23.37 метра.

Топ-3 результати Краузера у штовхання ядра

  1. Юджин. 2021 рік - 23.37 м.
  2. Токіо. 2021 рік - 23.30 м.
  3. Юджин. 2021 рік - 23.15 м.

Хто такий Раян Краузер

  • Раян Краузер - 30-річний легкоатлет з США, що спеціалізується на штовханні ядра.
  • Краузер - чемпіон зі штовхання ядра на Олімпіаді-2016 та Олімпіаді-2020.
  • Раян Краузер подолав позначку у 23 метри шість разів за свою кар'єру. Цей бар'єр в історії змагань зі штовхання ядра перевершували ще три інших легкоатлети.
Читайте також: Американська спринтерка пробігла 100 м з четвертим результатом в історії. Його не зарахують до рекордів через вітер
На початок