"Про нас ніхто не думав". Українські тенісистки провели зустріч з WTA щодо росіян та білорусів у Турі

"Про нас ніхто не думав". Українські тенісистки провели зустріч з WTA щодо росіян та білорусів у Турі

"Про нас ніхто не думав". Українські тенісистки провели зустріч з WTA щодо росіян та білорусів у Турі
. Марта Костюк, фото: Jimmie48

Костюк, Цуренко та Світоліна прокоментували позицію WTA щодо представників РФ та Білорусі.

Українські тенісистки Еліна Світоліна, Марта Костюк та Леся Цуренко провели онлайн-зустріч з очільниками жіночої тенісної асоціації (WTA). Під час зустрічі вони обговорили права українських тенісисток на тлі участі у Турі WTA представниць Росії та Білорусі.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну керівництво WTA та ATP допускає до змагань тенісистів з РФ та Білорусі у статусі нейтральних спортсменів. Також керівні тенісні органи заборонили використання російськими та білоруськими тенісистами національної символіки своїх країн.

Попри директиви WTA та ATP, з початку повномасштабного вторгнення було зафіксовано кілька випадків їхнього недотримання. На поєдинок між українкою Катериною Байндль та росіянкою Каміллою Рахімовою прийшли глядачі зі стягами Росії та зображенням президента Владіміра Путіна. А на турнірі серії Мастерс в Індіан-Веллсі росіянка Анастасія Потапова вийшла на матч у футболці "Спартака".

Читайте також: Росіянка вийшла на матч в Індіан-Веллсі у футболці "Спартака". WTA офіційно попередила тенісистку

Після останнього випадку з Потаповою WTА втрутилася, але лише попередила російську тенісистку, не наклавши на неї жодних санкцій. Згодом в Індіан-Веллсі Марта Костюк публічно заявила про необхідність зустрічі українських тенісисток та керівництва Жіночої тенісної асоціації.

Марта Костюк, Леся Цуренко та Еліна Світоліна провели перемовини з WTA минулого тижня. У коментарях порталу BTU.org.ua українські тенісистки розповіли про питання, які піднімались в межах заходу та реакцію керівництва Туру. Серед них - виконавчий директор WTA Стів Саймон та представниця Ради гравців Слоан Стівенс.

Що сказали українські тенісистки про зустріч

Українські тенісистки на зустрічі з керівництвом WTА обговорили вплив російської воєнної агресії на підготовку спортсменів та захист своїх прав у Турі. Представниці України відзначили, що WTА захищає інтереси російських та білоруських тенісисток, нехтуючи при цьому інтересами українських.

  • Леся Цуренко

"Мене дуже цікавило і продовжує цікавити питання дискримінації українських гравців. Протягом усієї війни, що відбувається в Україні, ми постійно чуємо про недопущення дискримінації щодо російських і білоруських гравців, про збереження їхніх прав і свобод, про підтримку з боку Турів і про всебічний захист - як політику WTA. А що щодо українців? Я запитала у всіх присутніх - що ви робили, робите і плануєте робити для недопущення дискримінації українців? Для захисту загальнолюдських прав гравців з України? Для збереження нашого базового права робити свою роботу в мирних умовах? Що зробило WTA для підтримання мирного середовища всередині Туру, у ці надзвичайно складні часи? Відповіді на мої запитання просто не було".

"Я спочатку навіть подумала, що можливо інтернет-зв'язок поганий, і мене не всі або не повністю почули, тож я ще раз повторила свої запитання. Але нічого не змінилося... відповіді просто не було. Жоден із присутніх не сказав жодного слова. Це був шок. Ми ще раз переконалися в тому, що про українських гравців узагалі ніхто не думав, не думає і не планував думати".
  • Марта Костюк

"Я поставила просте запитання - чи в рівних ми умовах щодо росіянок і білорусок? Ми навіть не можемо хоча б один день просто бути в безпеці вдома. Тренувальні бази розбомблені. Країну щодня бомблять. У нас немає транспортного сполучення з іншими країнами. Кожен ранок починається з перевірки, чи не вбили когось із рідних або знайомих. Ментально ми перебуваємо в постійному стресі".

"В цих умовах ми мусимо змагатися з представниками країн-агресорів, бо WTA вирішила їх не відсторонювати. Українці перебувають у таких умовах через діяльність Росії та Білорусі. Тобто ці країни своїми діями свідомо створили перевагу для своїх гравців відносно нас".

"Спілкування з представниками Ради гравців відбулося вперше з початку війни. До цієї розмови нікого не цікавило, чим можна і потрібно допомогти українцям, які страждають через війну".

  • Еліна Світоліна

"Після розмови Лесі Цуренко зі Стівом Саймоном питання зі схваленням підтримки військової агресії в тенісі набуло просто неймовірного резонансу, і нам було просто необхідно з'ясувати, чи справді це позиція WTA".

"У нас є дуже яскравий приклад, як Гасанова у своєму акаунті в Instagram виправдовує вторгнення Росії в Україну, виправдовує дії армії Росії в Україні та повторює пропагандистські наративи Росії щодо війни. Ми фактично маємо в Турі людину, яка відкрито пропагує вбивства, мародерство, зґвалтування, кіднепінг, захоплення територій у нашій країні. На мої запитання "чи адекватно це?", "чи є нормою перебування такої людини в Турі?", "чи чесно це, щодо українок і всіх інших учасниць Туру?" у відповідь ми почули те саме, що й на запитання Лесі та Марти... Тишу. Жодних аргументів. Жодних пояснень".

"Ми не залишимо це питання, тому що цілком логічно з цього випливає питання безпеки українок. Якщо в Турі росіяни і білоруси підтримують військову агресію так само, як і Гасанова, то це означає, що вони бажають смерті українцям, нашим рідним, нашим друзям, нам зрештою. Чи перебування з такими людьми в одному середовищі це норма в 21 столітті? Ми чекаємо відповідей від WTA".

Читайте також: "Все було марно". Еліна Світоліна розкритикувала реакцію WTA на війну в Україні

Повернення РФ до спорту: останні новини

  • У Польщі відмовилися від проведення етапу Кубка світу з фехтування через допуск до змагань російських та білоруських спортсменів. Як пояснили Суспільне Спорт, польську федерацію позбавили права самостійно контролювати процес відбору фехтувальників відповідно до рекомендацій МОК.
  • Росіянам та білорусам дозволили змагатися в міжнародних турнірах з боротьби. Після публікації нових рекомендацій МОК таке рішення ухвалили вже в трьох олімпійських видах спорту.
  • Переобраний президент УЄФА Александер Чеферін заявив, що не бачить передумов для скасування чинних санкцій проти Росії.
Читайте також: Вімблдон скасував заборону на участь у турнірі тенісистам із Росії та Білорусі
На початок