МОК готовий "захистити" українських атлетів у разі бойкоту змагань федераціями через росіян та білорусів

МОК готовий "захистити" українських атлетів у разі бойкоту змагань федераціями через росіян та білорусів

МОК готовий "захистити" українських атлетів у разі бойкоту змагань федераціями через росіян та білорусів
. Томас Бах. Фото: AP Photos

Реакція Міжнародного олімпійського комітету на рішення уряду України.

Міжнародний олімпійський комітет відреагував на ситуацію з готовністю України бойкотувати змагання, у яких братимуть участь атлети з Росії та Білорусі. Відповідну позицію МОК висловив у розділі питань та відповідей щодо участі спортсменів цих країн на міжнародних змаганнях.

Наприкінці березня МОК порекомендував міжнародним спортивним федераціям повернути до змагань спортсменів з Росії та Білорусі як нейтральних. Після цього вже три спортивні федерації - настільного тенісу, тхеквондо та боротьби - оголосили про повернення атлетів цих країн до міжнародних турнірів.

Читайте також: Міжнародна федерація боротьби дозволила змагатися атлетам з Росії та Білорусі. Рішення ухвалили одноголосно

Кабінет міністрів України, реагуючи на нові рекомендації від МОК, оголосив про бойкот усіх змагань, де виступатимуть спортсмени з Росії та Білорусі. А також готовністю позбавляти федерації статусу "національних".

В останньому поясненні Мінмолодіспорту також було вказано про розробку питання санкцій відносно федерацій, а також її членів за "вчинення ними дій, які створюють реальні та/або потенційні загрози інтересам суспільства та держави". При цьому за які саме дії та якими можуть бути санкції у міністерстві молоді та спорту України не конкретизували.

У Міжнародному олімпійському комітеті відреагували на останні рішення уряду України. Та засудили Кабінет міністрів України за втручання у спортивні процеси.

Також МОК вважає, що рішенням бойкотувати змагання уряд України лише "завдає шкоди" своїм спортсменам. У комітеті навіть готові "захистити" тих українських спортсменів, які виступлять проти бойкоту турнірів і захочуть змагатися.

"Якщо це рішення було впроваджене, воно нашкодить лише українській атлетичній спільноті та національним спортивним федераціям і у жодному разі не вплине на війну, яку світ прагне закінчити, і яку МОК категорично засуджує. МОК завжди акцентував, що не урядам вирішувати, яким спортсменам і у яких міжнародних турнірах можна змагатися. Якщо це рішення втілиться у життя, воно також буде суперечити позиції низки українських спортсменів та інших членів українського олімпійського руху.

МОК завжди притримувався і продовжить притримуватися у цьому сенсі політики захисту атлетів. Саме тому, якщо це рішення буде впроваджене, спортсмени, які захочуть змагатися та втратять підтримку своїх національних спортивних федерацій та національного олімпійського комітету через втручання держави, можуть розраховувати на пряму допомогу від фонду солідарності олімпійського руху для олімпійської спільноти України, а також програми підтримки спортсменам від МОК", - вказано у відповіді комітету.

Також у відповіді МОК посилається на заяву федерації тенісу України. У ній вказано, що бойкотом змагань, де виступають росіяни та білоруси, НОК України фактично впроваджуватиме санкції і проти українського спорту, а рішенням проблеми називає "виступи та перемоги над спортсменами з Росії".

Читайте також: "Знайти винного". НОК України вимагає від тенісистів бойкотувати матчі з росіянами, але не всі на це готові

Очільник НОК України Вадим Гутцайт, який також є міністром спорту, реагував на рішення Кабміну щодо бойкоту змагань. Він наголошував на тому, що НОК України "не може впливати на це рішення", а воно з'явилося як наслідок позиції окремих федерацій.

Повернення Росії у міжнародний спорт: як це відбувається та реакція України

  • 10 березня. Міжнародна федерація фехтування дозволила змагатися атлетам з Росії та Білорусі на змаганнях.
  • 20 березня. Рішення української федерації фехтування: бойкот змагань, на яких виступатимуть спортсмени з Росії та Білорусі.
  • 28 березня. Оновлені рекомендації МОК: дозвіл міжнародним спортивним федераціям повертати спортсменів з Росії та Білорусі до змагань у статусі "нейтральних".
  • 30 березня. Рішення уряду України: бойкот усіх змагань, на яких виступатимуть спортсмени з Росії та Білорусі.
  • 1 квітня. Реакція МОК на рішення уряду України бойкотувати всі змагання за участі спортсменів з Росії та Білорусі.
  • 3 квітня. Мінмолодіспорту підтвердила готовність позбавляти українські федерації статусу національних.
  • 4 квітня. Об'єднаний світ боротьби оголосив про повернення спортсменів з Росії та Білорусі до змагань.
На початок