Україна залишається у спільній заявці з Іспанією, Португалією та Марокко на проведення ЧС-2030 з футболу

Україна залишається у спільній заявці з Іспанією, Португалією та Марокко на проведення ЧС-2030 з футболу

Україна залишається у спільній заявці з Іспанією, Португалією та Марокко на проведення ЧС-2030 з футболу
. Збірна України з футболу, фото: AP Photos

Раніше її доля була не визначеною.

Україна залишається у спільній заявці на проведення чемпіонату світу-2030 з футболу разом із трьома іншими країнами - Іспанією, Португалією та Марокко. Згадку про це зробив прем'єр-міністр Португалії Антоніу Кошта на початку засідання Конгресу УЄФА.

"У нас ж амбіція - разом з Іспанією, Марокко та Україною - організувати чемпіонат світу-2030 спільною заявкою, поміж двох берегів Середземного моря, провести перший в історії чемпіонат світу, який об'єднує спорт та найкращі цінності двох континентів: Європи та Африки", - цитує слова прем'єр-міністра Португалії CNN.

Марокко приєднали до спільної заявки на проведення чемпіонату світу-2030 у середині березня. Тоді ж повідомлялося, що африканська країна замінить у заявці Україну, однак згодом у федерації футболу Іспанії відзначили: її участь у проєкті буде визначена пізніше.

Україна офіційно стала одним із претендентів на проведення ЧС-2030 у жовтні 2022 року. Подача спільної заявки була погоджена президентом України Володимиром Зеленським, а також урядами Іспанії та Португалії. Португальська футбольна асоціація тоді заявила, що заявка "має на меті використати силу футболу для відновлення України".

Можлива заміна України у заявці на проведення чемпіонату світу-2030 федерацією футболу Іспанії пояснювалася поточною ситуацією в Україні, а також положенням президента УАФ Андрія Павелка, якого називали "відстороненим" від виконання своїх функцій. При цьому в самій Українській асоціації футболу інформацію про втрату місця в спільній заявці не коментували, а відсторонення Павелка від посади очільника організації - заперечували.

Що відомо про чемпіонат світу-2030

  • Місце проведення світової першості з футболу серед чоловіків 2030 року оберуть на 74-му Конгресі ФІФА. Наступний, 73-й, відбудеться 16 березня 2023 року у Кіґалі, столиці Руанди, на ньому на посаду президента ФІФА переоберуть Джанні Інфантіно.
  • Крім спільної заяви Іспанії, Португалії, України та Марокко, на проведення турніру претендують коаліції Саудівської Аравії, Єгипту та Греції, а також Уругваю, Аргентини, Парагваю та Чилі.
  • Чемпіонат світу-2030 стане ювілейним: дебютна світова першість з футболу відбулася в Уругваї. Він відбудеться у форматі 48 країн, які будуть поділені на чотири групи по 12 збірних.
Читайте також: ФІФА остаточно затвердила формат чемпіонату світу-2026
  • У 2023 році Марокко стало місцем проведення клубного чемпіонату світу. А на останньому мундіалі ця країна переписала історію, дійшовши до півфіналу (четверте місце) першою з представників Африки.
На початок