Міжнародна федерація боротьби дозволила змагатися атлетам з Росії та Білорусі. Рішення ухвалили одноголосно

Міжнародна федерація боротьби дозволила змагатися атлетам з Росії та Білорусі. Рішення ухвалили одноголосно

Міжнародна федерація боротьби дозволила змагатися атлетам з Росії та Білорусі. Рішення ухвалили одноголосно
. Російські борці на Олімпіаді-2020. Фото: AP Photos

Третій олімпійський вид спорту, який оголосив про допуск до змагань атлетів з РФ після нових рекомендацій МОК.

Борці з Росії та Білорусі можуть змагатися у міжнародних змаганнях під егідою UWW (Об'єднаного світу боротьби). За відповідне рішення проголосували члени організації на позачерговому засіданні, про що повідомляється на офіційному сайті UWW.

Російських та білоруських бійців відсторонили від міжнародних змагань у березні 2022 року. Відповідне рішення було ухвалене після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Наприкінці березня 2023 року Міжнародний олімпійський комітет порекомендував міжнародним спортивним федераціям дозволити спортсменам виступати під нейтральним прапором. Після цього міжнародні федерації настільного тенісу та тхеквондо вирішили повернути атлетів з цих країн до змагань як нейтральних.

Відповідне рішення ухвалили і в Об'єднаному світі боротьби. Борцям з Росії та Білорусі дозволено виступати на змаганнях під егідою організації як нейтральним атлетам, зважаючи на рекомендації МОК.

Рішення щодо допуску конкретних борців до змагань ухвалюватиме "незалежна панель". Хто до неї входитиме та які критерії будуть визначальними - UWW повідомить у найближчі тижні. Водночас, атлети молодших вікових груп (до 15 та до 17 років) повертаються до змагань одразу.

Це рішення одностайно підтримали усі представники бюро UWW. Решта санкцій - відповідно до рекомендацій МОК - залишаються у силі.

Найближчий великий старт у боротьбі - чемпіонат Європи, який відбудеться з 17 до 23 квітня у Загребі.

Про можливість повернення спортсменів з Росії та Білорусі повідомляв раніше народний депутат України та олімпійський чемпіон Токіо-2020 Жан Беленюк. В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт він звертав увагу на фактор очільника федерації Ненада Лаловича, який також входить до виконавчого комітету МОК.

"Пан Ненад Лалович — президент нашої міжнародної федерації — є членом виконкому Міжнародного олімпійського комітету. Я думаю, що в нього бажання є повернути російських та білоруських спортсменів, бо він серб і в нього дуже теплі стосунки з представниками цих країн в середині Міжнародної федерації боротьби. Я з ним спілкувався і зрозумів, що поточний стан справ не дуже його задовільняє. Є бажання долучити борців звідти, просто він не хотів перестрибувати через голову МОК та першим ініціювати подібне, як це було у фехтуванні", - говорив Беленюк.

Читайте також: "Наша велика дипломатична поразка". Жан Беленюк - про рекомендації МОК повернути атлетів з РФ під нейтральним прапором

Водночас, повернутися до змагань, відповідно до нових рекомендацій МОК, зможуть лише ті атлети з Росії та Білорусі, які не оголосили активно про підтримку війни, а також не входять до лав Збройних Сил РФ, Росгвардії та інших силових структур.

Рішення Об'єднаного світу боротьби має означати, що Україна бойкотуватиме змагання - через участь у них спортсменів з РФ та Білорусі. Згідно "протокольного" рішення уряду України, федерації позбавлятимуть статусу "національних", якщо їхні спортсмени виступатимуть на одному турнірі з росіянами і білорусами.

Читайте також: "Базувалося на позиції наших федерацій". Гутцайт – про рішення заборонити українцям змагатися на турнірах з росіянами

Суспільне Спорт звернулося за коментарем до представників федерації вільної боротьби, а також федерації греко-римської боротьби України, однак відповіді ще не отримали.

У яких видах спорту атлетам з Росії та Білорусі дозволено змагатися

На початок