"Базувалося на позиції наших федерацій". Гутцайт – про рішення заборонити українцям змагатися на турнірах з росіянами

"Базувалося на позиції наших федерацій". Гутцайт – про рішення заборонити українцям змагатися на турнірах з росіянами

Ексклюзивно
"Базувалося на позиції наших федерацій". Гутцайт – про рішення заборонити українцям змагатися на турнірах з росіянами
. Facebook / vgytzait

Ексклюзивний коментар Вадима Гутцайта для Суспільне Спорт.

Міністр молоді та спорту України, а також Президент НОК України Вадим Гутцайт уперше прокоментував "протокольне рішення" Кабінету Міністрів України щодо заборони спортсменам змагатися на стартах, де будуть представлені атлети з Росії чи Білорусі. Сталося це на п'ятий день після ухвалення відповідного рішення урядом України.

Вадим Гутцайт був присутній на врученні нагороди найкращим атлетам України за підсумками першого кварталу 2023 року, після чого й відповів на запитання Суспільне Спорт щодо "протокольного рішення" Уряду України.

"НОК не може впливати на це, бо ми живемо у хартії Міжнародного олімпійського комітету. Це рішення [ухвалене на засіданні Уряду України] базувалося на позиції наших українських федерацій. Я декілька разів збирав всеукраїнські федерації, президентів, комісію атлетів, яку очолює Георгій Зантарая. Він збирав комісію атлетів, президентів, спортсменів наших відомих, які всі висловили свою думку, що вони не братимуть участь там, де змагатимуться російські та білоруські спортсмени. Тому ми збиралися та ухвалили рішення, що продовжуємо боротьбу щодо відсторонення спортсменів", – зазначив Вадим Гутцайт.

Міністерство молоді та спорту України також опублікувало заяву, в якій зазначилося про ймовірність введення персональних санкцій щодо українських федерацій за порушення "протокольного рішення" Уряду. Уже після його ухвалення українська тенісистка Ангеліна Калініна провела матч на турнірі в США проти тенісистки з Росії. Вадим Гутцайт у відповідь на запитання про ймовірність санкцій щодо федерації тенісу за порушення "рішення", відповів наступне:

"На жаль, хочу сказати, що пан Бах в усіх своїх промовах останнім часом тільки й наводить приклад, як наші спортсмени грають у великому тенісі. І, наприклад, після оголошення цих умов президентом Міжнародного олімпійського комітету була конференція Позднякова. І на цій конференції він теж зазначив, що тенісисти грають і нічого не відбуваються. На жаль, те, що наші тенісисти грали проти росіян, зіграло проти нас. І на всіх виступах Баха він лише приводить як приклад федерацію тенісу".

Також за словами Вадима Гутцайта, мови про бойкот Олімпіади-2024 поки не йде. А головне завдання для українських спортивних функціонерів зараз – недопуск російських атлетів до змагань будь-якого рівня.

Повернення Росії у міжнародний спорт: як це відбувається та реакція України

  • 10 березня. Міжнародна федерація фехтування дозволила змагатися атлетам з Росії та Білорусі на змаганнях.
  • 20 березня. Рішення української федерації фехтування: бойкот змагань, на яких виступатимуть спортсмени з Росії та Білорусі.
  • 28 березня. Оновлені рекомендації МОК: дозвіл міжнародним спортивним федераціям повертати спортсменів з Росії та Білорусі до змагань у статусі "нейтральних".
  • 30 березня. Рішення уряду України: бойкот усіх змагань, на яких виступатимуть спортсмени з Росії та Білорусі.
  • 1 квітня. Реакція МОК на рішення уряду України бойкотувати всі змагання за участі спортсменів з Росії та Білорусі.
  • 3 квітня. Мінмолодіспорту підтвердила готовність позбавляти українські федерації статусу національних.
На початок