"Зашкодить лише українцям". МОК - про рішення Кабміну заборонити українським атлетам змагатися на турнірах з росіянами

"Зашкодить лише українцям". МОК - про рішення Кабміну заборонити українським атлетам змагатися на турнірах з росіянами

"Зашкодить лише українцям". МОК - про рішення Кабміну заборонити українським атлетам змагатися на турнірах з росіянами
. AP Photos

У Комітеті негативно поставилися до урядової ініціативи української сторони.

Міжнародний олімпійський комітет відреагував на заборону українським спортсменам брати участь в одних змаганнях з росіянами та білорусами.

Відповідне рішення 30 березня ухвалив Уряд України. Водночас остаточні критерії, за якими діятиме заборона, в урядових відомствах поки не наводили.

"Ми беремо участь у відбіркових змаганнях [на Олімпіаду-2024] тільки там, де немає росіян. Відповідно, участь поза межами цих критеріїв може бути підставою для позбавлення федерацій статусу національної", — пояснював міністр Камбіну України Олег Немчінов.

Бойкот змагань з української сторони було затверджено як відповідь на нові рекомендації МОК. Світова організація у березні офіційно радила федераціям допустити до змагань спортсменів з РФ та Білорусі, що не підтримують війну в Україні та не пов'язані зі збройними силами Росії.

Водночас у МОК розкритикували наміри України пропускати змагання за участю росіян та білорусів. У своїй заяві, яку цитує Reuters, в Комітеті зазначають, що таке рішення шкодитиме насамперед місцевим, українським спортсменам.

"Якщо таке рішення буде імплементовано, воно зашкодить лише українській спортивній спільноті. Та жодним чином не вплине на хід війни, закінчення якої прагне весь світ та яку так рішуче засуджує МОК", — йдеться у тексті.

"МОК завжди наголошував, що не уряди країн мають визначати, які спортсмени можуть змагатися на яких міжнародних турнірах".

Повернення Росії до спорту: останні новини

  • Після минулорічного бойкоту російським та білоруським тенісистам цього року дозволили змагатися на Вімблдоні, третьому Грендслемі поточного сезону.
  • Міністр спорту й туризму Польщі, яка влітку прийматиме Європейські ігри, назвав умову для повернення російських та білоруських атлетів до змагань на території країни.
  • Водночас у МОК остаточно не вирішили, чи дозволять спортсменам з двох країн змагатися на Олімпійських іграх 2024 року в Парижі.
  • Рішення про повернення росіян ще до публікації нових рекомендцій МОК ухвалили в Міжнародній федерації фехтування. В українській федерації оголосили про бойкот турнірів, на яких змагатимуться росіяни з білорусами.
На початок