"Сакраменто" Олексія Леня перервав найдовшу серію без плей-оф в історії НБА: як виступає українець

. AP Photos

Статистка українського центрового у топ-лізі світу.

"Сакраменто Кінґз" перервали найдовшу серію в НБА, вперше з 2006 року вийшовши до плей-оф чемпіонату. За команду виступає один з двох українських легіонерів у лізі, центровий Олексій Лень.

"Кінґз" жодного разу за 16 років не закінчували регулярний чемпіонат Асоціації з позитивним показником перемог та поразок. Свій останній матч у плей-оф клуб провів у травні 2006 року, відтоді лише одного разу наблизившись до топ-вісімки Західної конференції — дев'яте місце в сезоні 2018/19.

Новий сезон каліфорнійці розпочали з чотирьох поразок поспіль. Проте наразі посідають третє місце у таблиці конференції, здобувши 46 перемог у 72 наступних матчах "регулярки".

Найдовшу серію без плей-оф не лише в НБА, а й у всіх провідних спортивних лігах США, "Сакраменто" офіційно перервав завдяки перемозі над "Портлендом" у ніч проти четверга, 30 березня, — 120:80 на користь гостей. За шість матчів до кінця основної частини чемпіонату команда відтак не опуститься нижче шостої сходинки, яка дає право на прямий вихід до матчів на виліт.

Як проводить сезон Олексій Лень

Українець не вперше гратиме в плей-оф НБА. Раніше він виходив до першого раунду турнірної сітки з "Вашингтоном", але у 2021-му команда Леня вилетіла після чотирьох поразок від "Філадельфії".

Водночас на майданчику цього сезону Лень провів 19 матчів — його найменший показник від початку виступів в НБА. У грі проти "Портленда" він лише вдруге в сезоні отримав більше 10 ігрових хвилин на майданчику.

В середньому за матч Олексій набирає за "Кінґз" менше одного очка за матч (0.9), проводить одне підбирання та реалізує 46 відсотків кидків з гри.

Особистий рекорд сезону за підбираннями Лень встановив саме в матчі проти "Портленда" — вісім ребаундів. Це та інші звитяги дозволили українцеві отримали символічний ланцюг, яким у команді нагороджують найкращого захисного гравця за підсумками матчу.

Проти "Портленда" центровий також оновив особистий рекорд сезону за результативністю — 5 очок.

Статистика Олексія Леня у "Сакраменто Кінґз" (2022/23)

• Очки: 0.9
  • Підбирання: 1.0
  • Результативні передачі: 0.3
  • Влучність з гри: 46.2%
  • Влучність штрафних кидків: 62.5%

Хто такий Олексій Лень

• 29-річний центровий "Сакраменто Кінґз" та збірної України.
  • Виступає в НБА з 2013 року, погравши за "Фінікс", "Атланту", "Торонто", "Вашингтон" і "Сакраменто".
  • У 2013 році був обраний "Фініксом" на драфті у першому раунді під п'ятим загальним номером.

• Плей-оф НБА стартує 15 квітня. "Кінґз" — лише третя команда на Заході, що достроково вийшла до першого раунду, після "Денвера" та "Мемфіса".
  • Рекорд "Сакраменто" в НБА — чемпіонський титул, який клуб здобув ще 1951 році під старою назвою "Рочестер Роялс".
  • Лень — один з двох українців у НБА. Захисник "Оклагома-Сіті" Святослав Михайлюк, зі свого боку, в березні провів найрезультативніший матч у США за майже два роки.