"Томас Бах слугує інтересам Росії". Володимир Кличко засудив рекомендацію МОК про повернення росіян до змагань

"Томас Бах слугує інтересам Росії". Володимир Кличко засудив рекомендацію МОК про повернення росіян до змагань

"Томас Бах слугує інтересам Росії". Володимир Кличко засудив рекомендацію МОК про повернення росіян до змагань
. AP Photos

Комітет сприятиме поверненню атлетів з РФ до індивідуальних змагань на умовах нейтралітету.

Колишній чемпіон світу з боксу Володимир Кличко засудив рекомендацію Міжнародного олімпійського комітету повернути спортсменів з Росії та Білорусі до міжнародних змагань. Відповідний допис вийшов на його сторінці у Twitter.

МОК уперше від початку повномасштабного вторгнення змінив свою позицію щодо можливості для росіян та білорусів змагатися на міжнародній арені. У лютому 2022 року Комітет рекомендував не допускати спортсменів обох країн до змагань з міркувань безпеки, а також не проводити змагання на території РФ та Білорусі.

Утім, від початку року в заявах МОК та його президента Томаса Баха оприявнився намір повернути спортсменів обох країн до змагань у нейтральному статусі. Відповідну рекомендацію Комітет затвердив у березні, відкликавши заборону на участь росіян в індивідуальних видах спорту, де їм було дозволено змагатися під нейтральним, білим прапором й за умови непідтримки війни в Україні.

47-річний Кличко, олімпійський чемпіон 1996-го в Атланті, доєднався до критики МОК з боку України. Він охарактеризував позицію Томаса Баха такою, "що слугує інтересам Росії", та назвав нові рішення Комітету "нонсенсом".

"МОК затвердив участь російських та білоруських атлетів на Олімпійських іграх під «нейтральним прапором». Це рішення — [операція] під фальшивим прапором", — йдеться у дописі Володимира.

"Томас Бах слугує кольорам та інтересам Росії. Це рішення паплюжить олімпійський дух та, як і ця війна [РФ проти України], є нонсенсом".

Повернення РФ до спорту: останні новини

  • У МОК зазначили, що поки не ухвалювали рішення щодо можливої участі росіян з білорусами у літній Олімпіаді-2024 в Парижі.
  • Після оприлюднення нової рекомендації МОК міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт зазначив, що українська сторона надалі посилить тиск на спортивні федерації задля недопуску росіян з білорусами до їхніх змагань.
  • Ще до публічного виступу МОК рішення про повернення росіян з білорусами до змагань ухвалили у Міжнародній федерації фехтування. Відповідні плани також розглядаються Міжнародною федерацією стрілецького спорту.
На початок