"Катастрофічна помилка". Сотні фехтувальників закликали МОК та FIE переглянути рішення про повернення росіян

"Катастрофічна помилка". Сотні фехтувальників закликали МОК та FIE переглянути рішення про повернення росіян

"Катастрофічна помилка". Сотні фехтувальників закликали МОК та FIE переглянути рішення про повернення росіян
. AP Photos

Підписанти звернення представляють країни Європи, США, Бразилію та Японію, серед інших країн.

Більше 300 фехтувальників звернулися до Міжнародного олімпійського комітету та Міжнародної федерації фехтування (FIE) із закликом переглянути рішення про повернення російських спортсменів до змагань. Про це повідомляє Reuters.

Раніше FIE на позачерговому засіданні конгресу рішенням більшості членів надала фехтувальникам з РФ та Білорусі дозвіл на участь у своїх турнірах. Це призвело до скасування етапу Кубка світу в Німеччині та оголошення бойкоту турнірів за участю росіян та білорусів з боку українців.

До протесту проти рішення FIE тепер долучилися більше 318 фехтувальників, 286 з яких залишаються активними спортсменами. Спільно вони підписали листа до МОК та в.о. очільника федерації Еммануеля Кациадакіса, назвавши наміри організацій щодо повернення росіян "катастрофічною помилкою".

Спортсмени наголошують: їхню думку взагалі не було враховано під час голосування членів FIE. Підписанти звернення представляють країни Європи, США, Японію та Бразилію, серед інших держав.

"Повністю проігнорувавши голоси атлетів, ви дозволили Росії та Білорусі повернутися до змагань FIE, а також [допускаєте] можливий турнір на території Росії. Це є порушенням позиції Міжнародного олімпійського комітету. Та знову вказує, що інтереси Росії переважають думку й права спортсменів, особливо тих, хто представляє Україну", — йдеться у зверненні.

Рішення про повернення росіян до фехтування ухвалили напередодні старту кваліфікації на Олімпійські ігри-2024, що розпочнеться у квітні. Їхня участь у відбіркових стартах передбачатиме, що спортсмени з РФ матимуть змогу кваліфікуватися на олімпійські турніри в Парижі, хоча остаточного рішення про їхній допуск до Олімпіади досі не було ухвалено.

Повернення РФ до спорту: останні новини

  • 28 березня виконавча рада МОК розпочала дводенну зустріч у швейцарській Лозанні. На ній мають ухвалити рішення щодо майбутнього російських та білоруських атлетів у світовому спорті на тлі повномасштабної війни в Україні.
  • Окрім фехтування, раніше росіян з білорусами допустили до змагань під егідою Міжнародної боксерської асоціації (IBA). Очолювану росіянином Умаром Крємльовим організацію МОК раніше звинувачував у фінансовій залежності від російської газовидобувної компанії "Газпром".
  • Зі свого боку, продовжили відсторонення росіян у міжнародних керівних організаціях з хокею та легкої атлетики. Не планує скасовувати свої сакції і Європейська легкоатлетична асоціація.
На початок