АПЛ підозрює "Евертон" у порушенні фінансових правил через надвисокі збитки. З клубу Віталія Миколенка можуть зняти очки

АПЛ підозрює "Евертон" у порушенні фінансових правил через надвисокі збитки. З клубу Віталія Миколенка можуть зняти очки

АПЛ підозрює "Евертон" у порушенні фінансових правил через надвисокі збитки. З клубу Віталія Миколенка можуть зняти очки
. Віталій Миколенко. Фото: AP Photos

Порушення команди стосуються сезону 2021/22/

Англійська Прем'єр-ліга передала незалежній комісії справу "Евертона", за який виступає українець Віталій Миколенко, стосовно ймовірного порушення правил фінансового фейр-плей. Про це повідомила пресслужба АПЛ.

Керівництво англійської ліги залучило незалежну комісію після аудиту фінансової діяльності всіх клубів Прем'єр-ліги у сезоні 2021/22. За його підсумками "Евертон" задекларував збитки у розмірі 371.8 мільйона фунтів за останні три роки.

Збитковість "Евертона" у розіграші 2021/22 викликала реакцію у "Лідса" та "Бернлі", клубів, які боролися за виживання в АПЛ у минулому розіграші. Обидва клуби мали намір подати позов до ліги, адже за правилами англійської Прем'єр-ліги, максимальні збитки для учасників чемпіонату за три роки - 105 мільйонів фунтів.

АПЛ не повідомила, які санкції розглядаються у справі "Евертона". Однак за порушення фінансового фейр-плей ліга може накласти штраф або зняти очки в таблиці.

"Розгляд справи комісією буде конфіденційним і проводитиметься в закритому режимі. Відповідно до правил АПЛ, остаточне рішення буде опубліковано на сайті Прем'єр-ліги. До цього часу ліга не буде робити ніяких коментарів", - йдеться у заяві АПЛ.

"Евертон" відкидає усі звинувачення у порушенні фінансових правил ліги. У заяві "Ірисок" сказано, що вони розчаровані рішенням і "готові рішуче відстоювати свою позицію перед комісією".

"Клуб "Евертон" розчарований рішенням Прем'єр-ліги передати справу за звинуваченням в порушенні правил щодо прибутку та сталого розвитку на розгляд незалежної комісії. Ми рішуче заперечуємо звинувачення і разом з незалежною командою експертів повністю впевнені у тому, що "Евертон" дотримується всіх фінансових правил і норм. Ми готові рішуче відстоювати свою позицію перед комісією. Протягом декількох років клуб відкрито і прозоро надавав інформацію Прем'єр-лізі і свідомо вирішив діяти з максимальною відповідальністю", - сказано у повідомленні "Евертона".

Це не перший випадок, коли клуб АПЛ підозрюється в порушенні фінансових правил у 2023 році. На початку року Прем'єр-ліга звинуватила "Манчестер Сіті" у порушенні понад 100 пунктів.

Що відомо про сезон "Евертона"

  • Керівництво клубу у січні 2023 року звільнило попереднього тренер Френка Лампарда та призначила замість нього Шона Дайча.
  • Після 28-ми турів "Евертон" займає 15 місце в турнірній таблиці англійської Прем'єр-ліги. "Іриски" здобули 26 очок та випереджають команди із зони вильоту на два пункти.
  • Віталій Миколенко виступає за "Евертон" з початку 2022 року. У сезоні 2022/23 на рахунку 23-річного українця 28 матчів за команду в усіх турнірах.
  • Наступний матч команда проведе у понеділок, 3 квітня. Суперником "Евертона" у чемпіонаті Англії стане "Тоттенгем".
На початок