"Дуже важкий сезон". Тренер збірної України з лижної акробатики - про підсумки Кубка світу та "новачка року" з України

"Дуже важкий сезон". Тренер збірної України з лижної акробатики - про підсумки Кубка світу та "новачка року" з України

Ексклюзивно
"Дуже важкий сезон". Тренер збірної України з лижної акробатики - про підсумки Кубка світу та "новачка року" з України
. UA: Перший

Ексклюзивний коментар Енвера Аблаєва для Суспільне Спорт.

Збірна України з лижної акробатики закінчила виступи в сезоні Кубка світу. У неділю, 19 березня, відбулися останні фінали на етапі в казахстанському Алмати.

На заключних змаганнях українці не здобули нагород. А 21-річний Дмитро Котовський ще й програв боротьбу за Малий кришталевий глобус швейцарцю Ное Роту, припинивши виступи ще на стадії кваліфікації.

Читайте також: "Ти вчинив дуже круто". Збірну України з лижної акробатики відзначили за "фейр-плей" на останньому етапі Кубка світу

Попри це, сезон для збірної України з лижної акробатики виявився багатим на медалі. На етапах Кубка світу українські акробатики здобули шість нагород. А на чемпіонаті світу вперше в історії виграли одразу дві медалі: в особистому (Анастасія Новосад) та в командному (Анастасія Новосад, Дмитро Котовський, Олександр Окіпнюк) турнірах.

Після завершення сезону Кубка світу головний тренер збірної України Енвер Аблаєв дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому коротко підбив підсумки виступів українців.

Зокрема, Аблаєв звернув увагу на особисту нагороду "новачка сезону" 2022 року, яку здобув 19-річний Володимир Кушнір. Український лижний акробат проводив лише другий сезон у кар'єрі, і у сезоні 2022/23 не лише дебютував у списку фіналістів Кубка світу, але й навіть зупинився у кроці від медалі - четверте місце на етапі в Дір-Веллі.

  • Про нагороду Володимира Кушніра

"Зазвичай визначення переможців у номінації "Rookie of the Year" залишають на заключний етап Кубка світу. І вже там тренери голосують за найкращих молодих спортсмена та спортсменку. Минулого року це було неможливо, бо Кубок світу завершувався в Росії, і тоді звідти усі поїхали. Тобто виказали свій протест збірні Канади, Швейцарії та Австралії та виїхали звідти. Зараз сказали, що необхідно проголосувати, бо спортсмени виступали і треба визначитись і за минулий сезон теж. Ми подали заявки: Володимир Кушнір та Ангеліна Брикіна. Таким чином обрали нашого Кушніра, а в дівчат представницю Білорусі".

  • Про друге місце Дмитра Котовського у загальному заліку Кубка світу

"Дмитро засмутився, що не зміг зберегти перевагу над швейцарцем Ное Ротом і виграти глобус. Але як я вже казав, суперник раніше почав займатися і має більше досвіду. А на Котовського було трішечки більше навантаження й тому він не впорався. Може це й на краще, буде уважніше прислухатися до тренера. Тому Дмитро дійсно зробив в цьому сезоні більше ніж ми очікували від нього. Усі хлопці молодці, я радий за них.

Я думаю, те що він зараз другий - це добре для Котовського і у тому плані, що в нього буде мотивація працювати, а також покращувати технічність та складність стрибків".

  • Про Анастасію Новосад

"Настя Новосад залишилась п’ята у загальному заліку. А її 10-е місце тут [у Алмати] - це моя помилка, я поставив її трошечки вище. Але вона зробила такий відхід класний, на який я трохи не розраховував. Це було занадто, бо вона ще не вміє так добре розтягуватися на високих стрибках. На це треба ще час. Максимум у загальному заліку вона могла піднятися на одну позицію.

Поки що вона не бере перерву. Зараз закінчиться сезон, поїде додому. Їй потрібна реабілітація, бо дійсно був дуже важкий сезон. Треба усім відпочити, а далі побачимо".

Збірна України у сезоні 2022/23: всі результати у суперфіналах

  • "золото": Дмитро Котовський (Дір Веллі; Енгадін)
  • "срібло": Дмитро Котовський (Ле-Реле, другий етап)
  • "бронза": Анастасія Новосад (Ле-Реле, перший етап; Ле-Реле, другий етап; ЧС в Бакуріані), Дмитро Котовський (Ле-Реле, перший етап), Анастасія Новосад, Дмитро Котовський, Олександр Окіпнюк (ЧС в Бакуріані, команда)
  • 4-е місце: Ольга Полюк (Ле-Реле, перший етап), Володимир Кушнір (Дір Веллі)
  • 5-е місце: Максим Кузнєцов (Алмати)
  • 6-е місце: Максим Кузнєцов (Дір Веллі), Володимир Кушнір (ЧС в Бакуріані)
На початок