Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Залік Кубка націй з біатлону: на яких позиціях закінчила сезон Україна

Залік Кубка націй з біатлону: на яких позиціях закінчила сезон Україна

Залік Кубка націй з біатлону: на яких позиціях закінчила сезон Україна
. Dmytro Yevenko / biathlon.com.ua

Обидві збірні зберегли квоту в п'ять спортсменів на наступний сезон.

Дев'ятим етапом у норвезькому Голменколлені завершився сезон на Кубку світу з біатлону. За його підсумками було визначено розташування команд у фінальному заліку Кубка націй, що визначає найкращі збірні змагального року.

До заліку Кубка націй враховуються біатлонні результати спритерських, естафетних та індивідуальних гонок. Після восьмого етапу чоловіча команда "синьо-жовтих" посідала дев'яте місце у своєму заліку, а жіноча — десяте.

Читайте також: Залік Кубка націй з біатлону: на яких позиціях Україна перед останнім етапом Кубка світу

У Голменколлені відбулися чоловічий та жіночий спринти. За підсумками обох гонок представники України пройшли до залікової зони лише в чоловічому спринті, у той час як всі збірниці фінішували за межами топ-40 своєї гонки.

Утім, результати норвезького етапу не позначилися на позиціях України в заліку Кубка націй. Обидві збірні зберегли свої позиції у топ-10 рейтингу станом на кінець сезону, водночас погіршивши минулорічні показники із сьомим (жінки) та восьмим (чоловіки) місцями відповідно.

Закінчивши сезон в топ-10, Україна зберегла представництво у п'ять спортсменів у особистих гонках вже наступного сезону. В разі вильоту за межі першої десятки представництво збірної могло бути зменшено до чотирьох спортсменів на один старт.

Залік Кубка націй (чоловіки)

Переможцем заліку стала Норвегія, чиї біатлоністи зібрали Великий та Малі кришталеві глобуси, а також перемогли в естафетному заліку Кубка світу.

Читайте також: Кубок світу з біатлону: хто став переможцями сезону та кому дісталися Глобуси в кожній дисципліні

Українська команда закінчує сезон з показником у 6005 очок — це дев'ятий найкращий результат.

Єдина зміна у порівнянні із заліком після етапу в Естерсунді — 10-те місце Фінляндії, яка випередила в рейтингу команду Словенії.

Топ-10 загального заліку

 1. Норвегія — 8993 очки
 2. Франція — 7977
 3. Німеччина — 7813
 4. Швеція — 7399
 5. Швейцарія — 6345
 6. Чехія — 6278
 7. Австрія — 6219
 8. Італія — 6168
 9. Україна — 6005
 10. Фінляндія — 5844

Залік Кубка націй (жінки)

Серед жінок перше місце посіла команда Франції. Цього сезону збірна відзначилася здобутками нової володарки Великого кришталевого глобуса Жюлії Сімон, а також першим місцем естафетного заліку.

Україна залишилася десятою, після Естерсунду зберігши комфортне відставання від найближчих переслідувачок з Естонії та Польщі.

Єдина зміна у топ-10, що відбулася на етапі в Норвегії, — вихід на друге місце Швеції, чиї біатлоністки Ганна Еберг та Анна Маґнуссон виграли "срібло" та "бронзу" спринту в Голменколлені відповідно. На третю сходинку відтак опустилася команда Норвегії.

Топ-10 загального заліку

 1. Франція — 8128 очок
 2. Швеція — 7884 (+1)
 3. Норвегія — 7859 (-1)
 4. Німеччина — 7833
 5. Італія — 7575
 6. Швейцарія — 6738
 7. Австрія — 6648
 8. Чехія — 6350
 9. Фінляндія — 5691
 10. Україна — 5399
На початок