Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Кубок світу з біатлону: хто став переможцями сезону та кому дісталися Глобуси в кожній дисципліні

Кубок світу з біатлону: хто став переможцями сезону та кому дісталися Глобуси в кожній дисципліні

Кубок світу з біатлону: хто став переможцями сезону та кому дісталися Глобуси в кожній дисципліні
. AP Photos

На яких позиціях закінчили сезон біатлоністи України.

На Кубку світу з біатлону відбулися останні гонки сезону 2022/23. Змагальний рік завершився на дев'ятому етапі в норвезькому Голменколлені.

Ще напередодні заключних стартів сезону на Кубку світу визначили найкращого біатлоніста року. Вже у Норвегії розіграли Великий кришталевий глобус серед жінок, а також останні Малі глобуси в окремих дисциплінах.

Чоловічий Кубок світу: переможці

  • Великий кришталевий глобус — Йоганнес Бьо

Бьо-молодший цього сезону домінував на всіх провідних змаганнях з біатлону. Лише на Кубку світу олімпійський чемпіон від першого етапу в Контіолагті зібрав 19 особистих перемог, що є абсолютним рекордом в історії турніру.

Дострокову перемогу в загальному заліку Йоганнес відсвяткував ще 9 березня, на старті восьмого етапу в Естерсунді, в якому навіть не брав участі. Хіба теоретичні шанси випередити головного фаворита зберігали його найближчі переслідувачі, співвітчизники Штурла Легрейд й Ветле Шостад Крістіансен.

Загалом у підсумковому топ-10 рейтингу TotalScore представлені п'ять біатлоністів з Норвегії. До першої п'ятірки пройшли й німець Бенедикт Долль зі шведом Мартіном Понсілуомою, що на двох виграли дві особисті гонки цього сезону.

Найкращий українець у загальному заліку — Антон Дудченко на 35-й позиції. У топ-50 також розташувався Артем Прима — 39-та сходинка.

  1. Йоганнес Бьо (Норвегія) — 1589 очок
  2. Штурла Легрейд (Норвегія) — 1098
  3. Ветле Шостад Крістіансен (Норвегія) — 935
  4. Бенедикт Долль (Німеччина) — 782
  5. Мартін Понсілуома (Швеція) — 779
  • Малі кришталеві глобуси — Йоганнес Бьо (спринт, переслідування), Ветле Шостад Крістіансен (індивідуальна гонка, масстарт)

В усіх дисциплінах суперників також переважали біатлоністи Норвегії. Зокрема, Бьо виграв усі вісім спринтерських гонок, в яких брав участь цього сезону.

До останнього Йоганнес очолював заліки індивідуальних гонок та масстартів. Та пропустив старти в Естерсунді й поступився лідерством Крістіансену.

Біатлон
AP Photos
  • Залік до 25 років — Ніклас Гартвеґ

Найкращим молодим біатлоністом сезону став 23-річний швейцарець Гартвеґ, дворазовий срібний медаліст етапів у Контіолагті й Голменколлені.

За підсумками 21 гонки на 16 очок швейцарець випередив 22-річного італійця Томмазо Джакомеля. Топ-трійку замкнув інший представник Швейцарії, 25-річний Себастьян Штальдер.

Жіночий Кубок світу: переможці

  • Великий кришталевий глобус: Жюлья Сімон

Досі 26-річна Сімон лише одного разу закінчила рік у топ-10 загального заліку — в сезоні 2019/20, коли стала восьмою. Проте цього року француженка відсвяткувала рекордні для себе чотири особисті перемоги й утримувала біб лідерки впродовж сезону.

Наприкінці сезону боротьбу Жюльї нав'язали італійки Доротея Вірер та Ліза Віттоці. Та не зупинили Сімон від тріумфу вже на етапі в Голменколлені, посівши друге й третє місця відповідно.

Найкраща з українок цього сезону, Юлія Джима, закінчила сезон на 33-й сходинці. Їй належить рекорд "синьо-жовтих" біатлоністок у сезоні — 14-те місце в персьюті світової першості в Обергофі.

До топ-п'ятірки загального заліку ввійшла й німкеня Деніз Геррманн-Вік. Олімпійська чемпіонка Пекіна провела свій останній сезон у біатлоні, оголосивши про закінчення кар'єри у березні.

  1. Жюлья Сімон (Франція) — 1093 очки
  2. Доротея Вірер (Італія) — 911
  3. Ліза Віттоцці (Італія) — 882
  4. Деніз Геррманн-Вік (Німеччина) — 874
  5. Ельвіра Еберг (Швеція) — 764
Біатлон
Жюлья Сімон вперше в кар'єрі закінчила сезон у топ-5 загального заліку. AP Photos
  • Малі кришталеві глобуси — Жюлья Сімон (переслідування, масстарт), Деніз Геррман-Вік (спринт), Ліза Віттоцці (індивідуальна гонка)

Окрім головної нагороди сезону, Сімон також була недосяжною для суперниць у заліках з переслідування та масстарту, вигравши три золоті медалі Кубка світу в цих дисциплінах.

Геррманн-Вік наостанок стала топбіатлоністкою року в спринті, який виграла на етапі в Гохфільцені. Свій другий Малий кришталевий глобус в "індивідуалках" забиратиме Віттоцці, переможниця гонки в Рупольдингу й медалістка стартів у Контіолагті ("бронза") та Естерсунді ("срібло").

  • Залік до 25 років — Ельвіра Еберг

Лідерка збірної Швеції вдруге поспіль визнається найкращою молодою біатлоністкою сезону. Цього року Ельвіра вела боротьбу й за Великий глобус, вигравши три "золота" в першій половині сезону, проте надалі не здобувала особистих нагород від етапу в Поклюці.

Командні дисципліни: переможці

  • Чоловіча естафета: Норвегія

На Кубку світу норвезькі четвірки цього року були поза конкуренцією: п'ять перемог на усіх п'яти етапах. Водночас на чемпіонаті світу Йоганнеса Бьо зі співвітчизниками випередила Франція, залишивши норвежців "лише" зі срібною нагородою.

Збірна України закінчила сезон на сьомій сходинці рейтингу.

Кубок світу з біатлону: хто став переможцями сезону та кому дісталися Глобуси в кожній дисципліні
AP Photos
  • Жіноча естафета: Франція

Француженки перервали домінацію в естафетах Швеції, яка вигравала залік у двох попередніх сезонах поспіль. Дві перемоги цього року мали команди Франції та Норвегії, утім "трикольорові" посіли перше місце за рахунок "срібла" на етапі в Естерсунді.

Жіноча збірна України замкнула топ-10, на три позиції погіршивши свій показник минулого року.

  • Змішані естафети: Франція

Основна боротьба в "міксті" також розгорталася між Францією та Норвегією, які на Кубку світу виграли по дві гонки. Перевагу французам знову забезпечило "срібло", здобуте у січні на змаганнях у Поклюці.

Україна посіла у заліку восьме місце.

На початок